Mora slaví 185 let od založení a otevře brány veřejnosti

Publikováno 16. 09. 2010 v rubrice Přehled akcí, Z historie obce « zpět « úvod

V úterý 14. září 2010 dopoledne sjel z výrobní linky závodu Mora Moravia v Hlubočkách 14.000.185 sporák, který symbolizuje významné 185. výročí založení nestarší firmy na výrobu varné techniky v České republice. Jubilejní sporák Mora věnuje nově otevřenému Klokánku, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.

Jubilejní sporák převzala v Moře ředitelka Klokánku Dlouhá Loučka u Olomouce Šárka KupčákováPůvodní fabrika vyrostla v Hlubočkách již v roce 1825 na základech původních železáren. První kamna na pevná paliva výrobce vyexpedoval v roce 1861 a od té doby závod vyrábí nejen sporáky, ale také široký sortiment vestavné varné techniky. Roční produkce firmy dosahuje 350 tisíc kusů výrobků. Dnes Mora drží 10 procentní podíl trhu sporáků v Evropě a nejen doma, ale i v zahraničí, je proslulá svou spolehlivostí.

OSporáky Morad ledna 2005 je tradiční výrobce z Moravy součástí nadnárodní skupiny Gorenje Group se sídlem ve slovinském Velenje. Právě toto začlenění mu přineslo nové možnosti v oblasti technologického rozvoje a modernizace výroby. Díky němu se dnes značka Mora profiluje ve 30 zemích světa a vyrábí také pod koncernovými značkami GORENJE, KORTING, SIDEX. Téměř celá produkce putuje do obchodní sítě koncernu v celé Evropě.

Široký sortiment vestavných spotřebičů i volně stojících sporáků je rozhodně potenciálem dalšího rozvoje firmy. Obecně varná technika je oblastí, kterou hodlá MORA s podporou koncernu dále rozvíjet a kde je možno očekávat změny ve struktuře koncových zákazníků i mírný růst objemů. Tímto směrem jdou i naše plány dalších inovací a rozvoje,“ říká výkonný ředitel podniku Vítězslav Růžička.

Pověstnou spolehlivost výrobků MORA bezprostředně ovlivňuje moderní výroba. Všechny procesy využívají špičkové technologie s minimálním dopadem na životní prostředí. “Dnes už u nás nenajdete halu, která neprošla modernizací. Celkem společnost investovala 300 mil Kč v posledních 5 letech. Část těchto financí šla do ekologicky šetrných řešení,” informuje ředitel podniku, který má vlastní čistírnu vod a v řece, která protéká areálem firmy žijí raci i pstruzi.

AMora Gorenje group jak si společnost, která dnes zaměstnává 640 pracovníků, stojí v době, která se z hospodářského hlediska rozhodně nedá označit jako růstová? “Na značně turbulentní období, které začalo před 2 lety se nám podařilo správně zareagovat. Zavedli jsem nutná opatření, která nám pomohla udržet výrobu v plném vytížení a dovedla nás k pozitivním výsledkům. Uřídili jsme náklady a dokázali jsme nastavit optimální výkonnost tak, abychom se všemi zdroji pracovali co nejefektivněji,“ vyjadřuje výkonný ředitel závodu. Moře se podařilo úspěšně překonat období recese a nyní očekává opětné oživení poptávky.

Mora patří k nejvýznamnějším podnikům a největším zaměstnavatelům nejen v Olomouckém kraji, ale i v rámci republiky.

Sporák Mora pro olomoucký Klokánek

Sporáky MoraJubilejní sporák převzala v Moře ředitelka Klokánku Dlouhá Loučka u Olomouce Šárka Kupčáková. Sporák bude sloužit jako vybavení kuchyně jednoho z bytů zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Byt poskytuje zázemí pro 4 děti a dvě tety, které se při výchově a opatrování střídají. Tety vytvářejí dětem prostředí, co nejvíce se blížící klasické rodině, tzn. pečují o domácnost, vaří, perou, uklízí, hrají si s dětmi, vodí je do školky nebo školy, pomáhají s domácími úkoly.

Rodinná značka Mora již 185 let přináší komfort do každodenního života a nezapomíná ani na pomoc slabším.

Mora zve na den otevřených dveří

Máte zájem podívat se do nejstarší fabriky na výrobu domácích spotřebičů v ČR?

Výrobce Mora otevře v sobotu 18. září 2010 bránu svého závodu pro veřejnost. Každý návštěvník bude mít příležitost od 8°° do 14°° prohlédnout si areál podniku a podívat se do výroby. Pro každého návštěvníka bude zajištěno občerstvení a dárek. Navíc každý dostane poukaz na nákup výrobků MORA, které může zakoupit ve značkové prodejně v Olomouci. Pro děti bude připraven obří skákací hrad i soutěže zručnosti, zajímavá bude také přehlídka modelů letadel i aut. V závislosti na počasí jsou připraveny lety horkovzdušným balonem.

Převzato z webu www.mora.cz
Kontakt: Hana Matulová, produkt PR Gorenje ČR, E-mail: matulova@ipublicity.eu, GSM: 602 708 850

Rubrika: Přehled akcí, Z historie obce |  
Možnosti sdílení: Více |

Kalendář akcí a událostí v Hlubočkách:

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.