Mladí hasiči z Hluboček jsou mistři v okrese

Publikováno 21. 11. 2008 v rubrice Sport, Černá kronika, policie a hasiči « zpět « úvod

Začátkem měsíce října se zakončil další ročník Ligy mladých hasičů v požárním útoku okresu Olomouc, který se skládá z osmi pohárových soutěží a do hodnocení se započítává i výsledek z okresního kola hry Plamen. Tato liga je vypsána pro kategorii mladších žáků do 11 let a starších žáků do 15 let a každým rokem se do ní zapojí více než 50 družstev.

Mladí hasiči z HlubočekMladí hasiči z Hluboček vždy patří k nejlepším družstvům v této soutěži, ale příčku nejvyšší jsme v celkovém hodnocení dosáhli pouze jednou, a to v kategorii mladší žáci před třemi lety. Úspěch to byl jistě potěšující, ale kategorie starších žáků je mnohem prestižnější už také proto, že v této kategorii je větší konkurence a časy, které jsou potřebné na dosažení dobrého umístění, jsou nízké a i drobná chyba je tvrdě potrestána horším umístěním. Starší žáci z Hluboček byli vždy na čelních pozicích a několik posledních let jsme pravidelně končili na druhém místě v celkovém hodnocení. To vytoužené první místo nám utíkalo mezi prsty, kdy často chybělo několik málo bodů.

A bylo to právě družstvo, které tehdy vyhrálo ligu v kategorii mladší žáci. V letošním roce jsme se po druhém místě v okresním kole hry Plamen soustředili plně na ligu a zahájili jsme vítězné tažení, jaké nemělo v dosavadní historii obdoby. Každý závod jsme bojovali o první místo a do prázdnin jsme měli pět prvních a jedno druhé místo plus druhé místo z okresní soutěže. V podzimní části jsme potom ještě dvě první místa přidali a potvrdili, že výsledky první části nebyla pouhá náhoda, ale výsledek důkladné přípravy a poctivého tréninku. Protože se jeden nejhorší výsledek škrtá (v našem případě to bylo druhé místo) tak do konečného součtu šlo sedmkrát první místo a jedenkrát druhé místo z okresní soutěže, celkem 131 bodů! Byl to rekord ligy a náskok 29 bodů na druhé Trusovice se 102 body, třetí Skrbeň měla 90 bodů.

Rád bych poděkoval členům závodního družstva za vzornou reprezentaci obce a našeho sdružení. Jmenovitě to byli: Nikola Sůvová, Pavlína Kaplová, Viktor Kořínek, Daniel Martínek, Ladislav Neštrák, Marek Navrátil, Tomáš Kroupa a Martin Valovič. Zároveň je třeba poděkovat i trenérům, bez kterých by takový úspěch nebyl možný, především Pavlu Pazderovi a Kláře Švécarové, kteří tomu obětovali nejvíce volného času, ale i Oldovi Raabovi, Petru Pazderovi a svůj skromný podíl na tomto úspěchu má i autor tohoto článku. Také bych rád poděkoval Obecnímu úřadu v Hlubočkách za jejich podporu a nemohu opomenout rodiče závodníků, kteří své děti přijeli podpořit na mnoho soutěží a vytvořili dětem takřka domácí kulisu.

Pevně věřím, že tento úspěch bude motivací do dalšího roku práce a mladí hasiči se opět budou moci pochlubit skvělými výkony.

Ing. Zbyněk Brázdil

Přečtěte si také článek Život v hlubočské hasičárně

Rubrika: Sport, Černá kronika, policie a hasiči | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. Milan Bosák (07.12.2008 - 20:13) odpovědět IP: 77.48.27.78

    Gratuluji !

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.