Mladí hasiči obhájili vítězství v lize

Publikováno 23. 11. 2009 v rubrice Sport, Černá kronika, policie a hasiči « zpět « úvod

Když jsme loni získali s družstvem mladých hasičů Pohár pro vítěze ligy mladých hasičů okresu Olomouc, říkali jsme si, že takto silné družstvo má na to, aby pohár obhájilo. Vzhledem k tomu, že soutěžích je devět a závody probíhají od začátku května do konce září, může se stát cokoliv. Naši mladí hasiči však výzvu vzali vážně, a tak jsme do 12. ročníku této ligy nastoupili se silným a zkušeným družstvem.

Předávání poháru vítězůmVítězství v prvním závodě ve Velkém Újezdu bylo příslibem a po menším zaváhání v druhém závodě v Loučanech jsme přidali další první místo v Drahlově. Na Daskabátě byl v deštivém počasí tvrdý boj a třetí místo nebylo zklamáním. Další soutěž byla doma v Hlubočkách a naši mladí hasiči chtěli i domácímu publiku ukázat že umí, což potvrdili opět vítězstvím.

Ve Vésce se nám tradičně nedařilo, ale Doloplazy byly pro nás opět úspěšné závody a čtvrté 1. místo. V Mezicích jsme zdramatizovali závěr ligy a opět dali šanci soupeřům. Zato v Bělkovicích na poslední soutěži jsme předvedli svůj letošní nejlepší výkon, čas požárního útoku byl 15,30 sekund a my jsme si odvezli zaslouženě páté první místo v tomto ročníku ligy.

Okresní ligy mladých hasičů se zúčastnilo 20 družstev kategorie starších žáků  a 24 družstev v kategorii mladší žáci. Pořadí na prvních třech místech bylo následující:

 • Mladší žáci: 1. Velký Újezd I, 2. Velký Újezd II, 3. Nová Hradečná
 • Starší žáci: 1. Hlubočky, 2. Trusovice, 3. Nová Hradečná

Hlubočky reprezentovali: Ladislav Neštrák, Viktor Kořínek, Daniel Martínek, Marek Navrátil, Nikola Sůvová, Krystýna Suchá a Pavlína Kaplová. Trenéry tohoto družstva byli Pavel Pazdera a Klára Švécarová.

Chtěl bych poděkovat všem členům družstva, zvláště pak těm, kteří již v kategorii žáků nenastoupí, neboť již dospěli do kategorie dorostenců, a popřát jim mnoho úspěchů. Rovněž bych rád poděkoval i dalším členům kolektivu mladých hasičů, jak žákům tak i dalším trenérům a v neposlední řadě i obci, která nás i letos v našem snažení podpořila.

Zbyněk Brázdil

Rubrika: Sport, Černá kronika, policie a hasiči |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (2)

 1. klara (28.11.2009 - 19:01) odpovědět IP: 217.170.98.145

  nejlepsi drustvo hlubocky 2 vyhraly ligu at jim to tak jde dal a tebe niki pozdravuju

  1. Josef Hrbek (30.11.2009 - 0:47) odpovědět IP: 88.146.150.236

   Dobrý den.

   Protože na tuto zprávu oznamující vynikající úspěch nejenom našich mladých hasičů, ale i jejich kvalitního vedení a potažmo i celé obce nikdo z oficiálního vedení obce Hlubočky nereagoval, rád bych se za celou obec Hlubočky připojil k poděkování Zbyňka Brázdila celému kolektivu našich hasičů za příkladnou reprezentaci obce.

   Děkujeme!!

   Josef Hrbek

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.