Mladé naděje z Hluboček – fotbalista Matěj Hýbl

Publikováno 26. 03. 2012 v rubrice Sport « zpět « úvod

Touto cestou bychom chtěli pogratulovat fotbalistovi z naší obce Matěji Hýblovi (roč. 1994) k dalšímu reprezentačnímu startu v mládežnické kategorii. Svůj čtvrtý start si připsal v přátelském mezistátním utkání hraném ve Fátimě proti domácímu mužstvu Portugalska.

Matěj Hýbl (vlevo) v zápase Sigmy OlomoucProhře 0:3 Matěj nezabránil, ale jistě jak pro něj, tak pro celé mužstvo kategorie U 18 pod vedením trenéra Josefa Csaplára to byla cenná zkušenost, jelikož domácí Portugalci patří v této věkové kategorii mezi evropskou, potažmo světovou špičku.

MS Evropy 2015 v kopané do 21 let také v Olomouci

Tyto těžké zápasy se jistě budou hodit, protože vrcholem pro mladé fotbalisty by mělo být Mistrovství Evropy do 21 let, které bude pořádat v roce 2015, jak o tom rozhodl výkonný výbor UEFA v tomto týdnu, Česká republika. Zajímavé pro nás je, že turnaj proběhne vedle Prahy a Uherského Hradiště také na Andrově stadionu v Olomouci, tedy na Matějově domácím hřišti.

Matěj Hýbl (vlevo) na tréninku Sigmy OlomoucZároveň by tento turnaj měl být kvalifikační. To znamená, že první čtyři mužstva z tohoto ME (turnaje se účastní 8 týmů) postupují na olympijské hry konané v roce 2016 v zemi fotbalu zaslíbené – Brazílii. Naše mužstvo má na ME účast jakožto pořadatel jistou, takže to bude pro všechny hráče této věkové kategorie obrovská výzva – jednak zažít nezapomenutelné okamžiky, ale zejména nepromarnit možnost definitivně se prosadit v profesionálním fotbale. Cesta k tomuto cíli je ještě dlouhá, proto přejme Matesovi hlavně zdraví a pevnou vůli. Doufejme, že za tři roky bude v červnu na levé straně prohánět soupeře na ME a my mu budeme z hlediště držet pěsti.

Inspirace pro mladé fotbalisty z Hluboček

Naším přáním je dostat Matěje k nám do Hluboček na trénink žáků nebo nejmenšího potěru, aby i naši kluci měli možnost seznámit se s tímto nadějným sportovcem, popovídat si s ním a vidět ho přímo v akci.

Závěrem bych chtěl zdůraznit, že Matesovu kariéru sledujeme jen zpovzdálí. Odmala působí pouze v Sigmě Olomouc a v našem klubu (pokud nepočítám nesmělé začátky) nikdy nepůsobil. Proto si na jeho fotbalovém růstu nepřipisujeme žádné zásluhy. Přesto jsme jako lokální patrioti rádi, že „kluk od nás z dědiny“ to dotáhl až do dorosteneckého reprezentačního mužstva U 18.

Jiří Henkl, FK Hlubočky

Mohlo by vás také zajímat:

Rubrika: Sport | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.