Mistrovství ČR minikár opět v Mariánském Údolí

Publikováno 09. 07. 2008 v rubrice Sport « zpět « úvod

Minikáry - mistrosvství ČR v Hlubočkách - Mar. ÚdolíV sobotu 29. června 2008 jsme přivítali v Hlubočkách jezdce minikár z celé České republiky. Po několika měsících příprav se konečně začali sjíždět závodníci. Ze vzdálenějších koutů přijeli již v pátek večer a ubytovali se v rekreačním středisku ,,Pod věží” na Radíkově.

Ráno se sešlo na povinnou technickou prohlídku všech 85 závodníků a u cílové brány proběhlo téměř povinné fotografování. Po namontování tažného zařízení na historický traktor našeho věrného a ochotného pomocníka pana Františka Sklenáře se mohlo odjet na startovní čáru. Důležitou prohlídku tratě a připravených slalomových úseků si také nikdo nenechal ujít a tak se mohlo začít trénovat.

Prohlédněte si fotky k článku.

Minikáry - mistrosvství ČR v Hlubočkách - Mar. ÚdolíKaždý si projel 2 kola měřeného tréninku a kolem 11 hodiny už se mohlo začít závodit. Ze 3 závodních jízd se 2 lepší časy sčítají a nesmí se zapomenout připočítat trestné vteřiny za každou shozenou plechovku.

Našich 5 závodníků Minikár Klubu Hlubočky se rozhodně ve startovním poli neztratilo. V nejmladší kategorii skončil Tomáš Bodinek na 2. místě a stejně starý Jakub Preč na krásném 4. místě.

Svůj první závod v životě si u nás zajela i Magdalenka Prečová a byla odměněna nejenom cenou za 13. místo, ale i plyšovou žirafou. Pohár za 1. místo ve věkové kategorii 8 - 12 let si odnesl domů také místní jezdec Antonín Bohačík.
Protože někteří měli cestu k nám opravdu dlouhou, připravili jsme pro závodníky na neděli ve spolupráci s firmou MORA Moravia s.r.o. ještě další závod. Úspěšně obnovená dlouholetá tradice byla zakončena předáváním cen vítězům generálním ředitelem panem Ing. Růžičkou. Z nedělního závodu si odnesla pohár za 2. místo také Michaela Bohačíková v kategorii dívek 12 - 18 let.

Náš klubový webmaster Ing. Marek Janiš nám již aktualizoval internetové stránky http://www.minikary.xf.cz. Naleznete tam výsledky závodů z dubna i června, umístění našich závodníků za celou dobu jejich závodění, celý kalendář závodů a zajímavé odkazy na stránky dalších klubů a jezdců.
Děkujeme všem, kteří se přišli podívat a povzbudit startovní pole, poděkování posíláme také našim sponzorům a všem těm, kteří nám pomohli s přípravou a realizací. O příštím ročníku se začne jednat již příští měsíc a tak nám držte palce, abychom se na kopci z Posluchova do Mariánského Údolí sešli i v příštím roce.

Za Minikár Klub Hlubočky
Alice Bohačíková

Rubrika: Sport | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. Leopold Bubeníček (13.08.2008 - 5:32) odpovědět IP: 85.70.111.150

    Je velice dobré, že se tato tradice obnovila a že jsou v obci nadšenci pro tento sport.

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.