Mistrovství ČR minikár - jak jsme dopadli?

Publikováno 21. 07. 2009 v rubrice Sport « zpět « úvod

Mistrovství ČR v minikáráchO víkendu 20. - 21. června 2009 jsme mohli jako v loňském roce uspořádat 2 závody ze seriálů Mistrovství ČR a Poháru ČR ve slalomových minikárách.

Letošní účast jezdců předčila naše očekávání a v sobotu ráno se na technickou přejímku dostavilo 87 jezdců, což je ještě o 2 více než v loňském roce. Protože jsme měli opět zajištěno ubytování v areálu na Radíkově, zůstalo také více jezdců i na nedělní závod, kde porovnalo své časy celkem 69 jezdců.

Stupně vítězůI přes nepříznivou předpověď počasí a deštivý pátek, kdy jsme museli chystat zázemí a zabezpečit trať, nakonec vysvitlo sluníčko a nejmenší jezdci mohli být po poslední jízdě odměněni zmrzlinou. Velký dík patří také obci Hlubočky za pomoc při úpravě tribuny a jejího okolí a v neposlední řadě také hasičům, kteří každoročně umývají cestu, aby mohli jezdci bezpečně projíždět slalomové úseky.

Všichni jezdci si důkladně prohlédli připravené slalomové úseky a po zahajovací rozpravě se mohli vydat na start. Každý si projel 2 kola měřeného tréninku a kolem 11 hodiny už se mohlo začít závodit. Ze 3 závodních jízd se 2 lepší časy sčítají a nesmí se zapomenout připočítat trestné vteřiny za každou shozenou plechovku.

Jak dopadli naši závodníci?

1. místo - Michaela Bohačíková Minikár klub HlubočkyNaši závodníci se zúčastnili v plném počtu a jako v loňském roce si nenechali ujít ani stupně vítězů. V nejmladší kategorii zvítězil Jakub Preč a na 3. místě se umístil Tomáš Bodinek, také Magdaléna Prečová si odnesla pohár za 5. místo. Ani náš nejmladší, teprve 4letý jezdec Lukáš Bodinek se nenechal zahanbit  a nechal za sebou ještě 3 další jezdce.  Michaela Bohačíková, zatím letos vedoucí jezdkyně dívčí kategorie, si vybojovala opět 1. místo a Antonín Bohačík, který letos přešel mezi starší kluky si vybojoval 4. místo v bodování mistrovství republiky. Pohár starosty obce Hlubočky získal a odvezl do Havířova Slávek Savka.

Nedělní závod proběhl již plně se sluníčkem nad hlavami a všichni si užili závodění až do konce. Jelo se podle vyhodnocení jedné nejrychlejší jízdy a tak napětí, kdo vystoupí na stupně vítězů bylo až do poslední jízdy a posledního jezdce.

Všechny výsledky a umístění najdete opět na internetových stránkách www.minikary.xf.cz.

Další informace k letošním závodům minikár:

Závěrem

Mistrovství ČR v minikáráchNakonec nesmíme zapomenout poděkovat všem, kteří se přišli podívat a povzbudit závodníky, poděkování posíláme také našim sponzorům a všem, kteří nám pomohli s přípravou a  realizací. O příštím ročníku se začne jednat již příští měsíc a tak nám držte palce, abychom v roce 2010 sehnali dostatek finančních prostředků na pořádání dalších závodů a mohli se opět sejít na kopci z Posluchova do Mariánského Údolí.

Za Minikár Klub Hlubočky Alice Bohačíková

Rubrika: Sport | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.