Missa Brevis

Publikováno 02. 01. 2013 v rubrice Kultura « zpět « úvod

I v letošním roce jsme připravili koncert vážné hudby na období svátků vánočních. Vzhledem k časovým možnostem souboru jsme tentokrát zvolili netradiční termín. V neděli 30. prosince 2012 zazněla v hlubočském kostele Missa Brevis, kterou zkomponoval pan Jiří Pavlica, primáš Hradišťanu. Tato skladba je určena k provedení během mše svaté, a tak jsou i voleny jednotlivé její části.

Kostel Božského srdce Páně v HlubočkáchSkladba zazněla ve zcela zaplněném kostele v podání příležitostného orchestru Radima Černína a rozšířeného chrámového sboru. Jako sólisté vystoupili Ondřej Liňa, Petr Nakládal, Anna Marie Juráňová a Milada Umlaufová.

Tento sbor, jak sám název napovídá, využívá chuť profesionálních i amatérských hudebníků společně si zazpívat. V našem kostele vystoupil již potřetí, vždy během Vánoc, a tentokrát sáhnul k hudbě žijícího autora. Je sympatické, kolik občanů Hluboček bylo možné vidět mezi hráči nebo mezi zpěváky.

Ti z vás, kteří neměli příležitost navštívit náš koncert, jistě mohou naleznout na internetu řadu odkazů na provedení tohoto díla. Samotného mne překvapilo, kolik odkazů je k dispozici. Ten, kdo zná dílo pana Pavlici, jistě nebude zklamán. Nechám tedy na vás, abyste si udělali vlastní obrázek a názor.

Z naši strany bych chtěl poděkovat všem účinkujícím a vyjádřit jim svůj obdiv.

Jiří Preč

Video: Missa Brevis Jiřího Pavlici

Rubrika: Kultura | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.