Mikroregion Bystřička otevřel dvě nové cyklostezky

Publikováno 28. 08. 2009 v rubrice Co se děje v obci, Informace z okolí « zpět « úvod

Za účasti hejtmana Olomouckého kraje a primátora města Olomouce společně se starosty a představiteli Mikroregionu Bystřička byly v pátek 28. srpna 2009 slavnostně otevřeny dvě nově vybudované stezky pro cyklisty.

Hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík a olomoucký primátor Martin NovotnýNejen cyklisté dostali dárek v podobě dvou nedávno zkolaudovaných cyklostezek na trase Velká Bystřice – Hlubočky a Přáslavice – Daskabát – Velký Újezd. Prvně zmiňovaná stezka vede údolím řeky Bystřice a měří 2.4 km. Trasa z Přáslavic do Velkého Újezdu kopíruje silnici II. třídy č. 437 v délce 7.1 km. Obě stavby byly z větší části zaplaceny prostřednictvím Mikroregionu Bystřička z Regionálního operačního programu (ROP), další část zafinancovaly jednotlivé obce ze svých rozpočtů.

Slavnostní přestřižení páskyCyklostezka Velká Bystřice – Hlubočky

Slavnostní otevření proběhlo v lokalitě Burku na novém mostě přes řeku Bystřici na hranici katastrů obou obcí. Pásku přestřihli nejvyšší představitelé Olomouckého kraje v čele s hejtmanem Martinem Tesaříkem a primátorem města Olomouce Martinem Novotným společně se starosty Velké Bystřice Markem Pazderou a Miroslavem Dosoudilem z Hluboček.

Cyklotrasy by se měly dál rozšiřovat

Starosta Velké Bystřice Marek Pazdera a náměstek hejtmana Pavel HorákTomuto aktu předcházelo několik krátkých proslovů zúčastněných hostů, zástupců obcí a stavebních firem, při nichž vyjádřili mimo jiné snahu pokračovat i do budoucna v další etapě napojení cyklostezek přes přírodní park Údolí Bystřice až do Moravského Berouna. Zmíněna byla také možnost vybudování venkovního koupaliště vedle stezky na místě bývalého učiliště v Mariánském Údolí nebo zapůjčení přístroje, který měří provoz a počet projíždějících cyklistů.

Přínos nejen pro cykloturistiku

Martin Seidler s historickým bicyklemNásledně se celý peloton, ve kterém se objevily i historické bicykly se stylově oblečenými cyklisty, přesunul na druhý konec cyklostezky ke zdravotnímu středisku v Hlubočkách - Mariánském Údolí. Zde čekali zástupci dvou největších firem v obci – Mora-Gorenje a Honeywell, aby vyzdvihli přínos této stavby také pro jejich zaměstnance, kteří dojíždí do práce pravidelně na kolech.

Po krátké zastávce se účastníci odebrali dál do svého cíle v Přáslavicích, kde byla slavnostně otevřena druhá nově vybudovaná cyklostezka v Mikroregionu Bystřička směřující do Velkého Újezdu. Přáslavice kromě cyklostezky postavily i rozhlednu, která bude v blízké době také otevřena pro veřejnost.

Petr Plíska

Fotogalerie: slavnostní otevření cyklostezky Velká Bystřice - Hlubočky

Rubrika: Co se děje v obci, Informace z okolí | Téma: , ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.