Lyžařský kurz ZŠ Hlubočky

Publikováno 13. 02. 2013 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

Lyžařský kurz ZŠ HlubočkyZimní počasí přímo lákalo k návštěvě hor a naše škola s tím počítala už od září. V měsíci lednu se pravidelně vydáváme na lyžařský kurz, kterého se účastní převážně žáci 7. ročníku. Nejinak tomu bylo i letos, i když jsme byli posíleni o žáky vyšších ročníků. Sbalili jsme si lyže, batohy, řízky od maminky a hurá, jelo se na hory.

V pondělí 21. ledna 2013 nás přivítal hotel Paramon v Suché Rudné, kde jsme byli již popáté. Zasněžené hory, podmračená obloha, připravené pokoje, natěšené děti – to byla pondělní polední atmosféra. Rychle vybalit a šup na kopec. Pro některé žáky bylo stoupnutí na lyže opravdu první v životě. A dnes mohu říct, že určitě ne poslední.

Kdyby ZŠ Hlubočky pořádala příští školní ples v roce 2014 jako ples v kostýmech, přivítal(a) bych to a akce se v kostýmu zúčastnil(a)

Nahrávám ... Nahrávám ...
První krůčky nebo snad skluzy byly rozpačité, nejisté a bolestivé, ale co následovalo pak, se dá přirovnat jízdě na tobogánu. Hned druhý den jsme jezdili všichni na vleku a jízda s kopce dolů nebyla pro nikoho problém. Je pravda, že byly rozdíly ve stylech a technice, ale nadšení se nedá upřít nikomu. Dobří lyžaři a snowboarďáci nenechali vlek ani chvilku odpočinout a ostatní se lepšili ze dne na den.

Počasí i sněhové podmínky nám přály, jídlo i ubytování bylo výborné, žáci hodní, ba přímo perfektní. Dostali pochvalu od vedení hotelu a při hodnocení kurzu poslední den všichni obstáli na velikánskou jedničku.

Kurz se vydařil po všech stránkách. Svědčí o tom i zájem žáků, protože si zamlouvali místa už na příští kurz v roce 2014. A mně na závěr nezbývá než poděkovat dětem, že tak perfektně prezentovaly samy sebe, své rodiče a v neposlední řadě i školu. Děkuji a za rok opět na horách na shledanou.

Mgr. Libuše Balášová, vedoucí kurzu

Video: Lyžařský kurz ZŠ Hlubočky v Suché Rudné


Autor: Jaroslav Polcer

Rubrika: Školy a školky | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. Petr R (14.02.2013 - 0:36) odpovědět IP: 176.97.247.75

    Krásné vzpomínky na rok 1996 když jsme tam byly se základkou

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.