Lyžařský kurz ZŠ Hlubočky v Jeseníkách

Publikováno 20. 02. 2010 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

Každý rok pro naše sedmáky v rámci výuky tělesné výchovy pořádáme lyžařský kurz. V letošním roce nás zájem žáků opravdu překvapil, protože jich jelo 25 z celkového počtu 28 v 7. ročníku.

Lyžařský kurz ZŠ Hlubočky v Jeseníkách1. února nadešel den D a my jsme vyjeli směrem na Suchou Rudnou do Jeseníků. Na sněhové podmínky jsme si vůbec nemohli stěžovat, protože tak ideální jsme neměli hodně dlouho. Počasí nám přálo po celou dobu pobytu - bylo slunečno, sněžilo nám a teploty se daly v pohodě zvládnout.

Naším úkolem na kurzu je vždy naučit se lyžovat a stmelit kolektiv. Ale letos přece jen jsme měli i něco výjimečného. Jeden žák přišel s třetím úkolem, a to, že si musí odpočinout od rodičů. Mohu s čistým svědomím říct, že se nám podařilo splnit úkoly všechny tři. I když s lyžováním byl největší problém.

Božská trpělivost, fyzická zdatnost a pevné nervy paní učitelek - instruktorů byly velmi těžce zkoušeny. Odměnou jim nakonec bylo to, že všichni zvládli jízdu na vleku a se ctí se všichni zúčastnili závěrečného slalomu. Aby pobyt žáků nebyl jednotvárný, tak jsme pořádali v odpočinkovém odpoledni stavbu sněhuláka jako živého, soutěž o nejdelší a nejlepší let do závějí. Uspořádali jsme společný karneval, zábavné večery plné her a využili jsme i nabídky vystoupeni Travesti show přímo v hotelu Paramon. Nevšední zážitek spojený s opravdovou show byl odměnou za opravdu velkou fyzickou zátěž všech žáků.

Dny na horách utekly velmi rychle a při posledním večeru jsme celý kurz vyhodnotili, předali odměny vítězům ve slalomu, sladkosti si odnesli všichni účastníci karnevalového reje, odměněni byli i ti, kteří vyhráli soutěž o pořádek na pokojích. V sobotu 6. února jsme se vrátili zpátky do Hluboček, předali žáky rodičům a konečně si oddechli, že kurz je za námi a hlavně bez úrazu. Přesto již teď máme objednaný termín na příští rok a těšíme se, že budeme mít zase tak dobrou partu jako byla letos.

Mgr. Libuše Balášová

Rubrika: Školy a školky | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.