Lidový rok 2008 ve Velké Bystřici s kapelou Fleret

Publikováno 29. 08. 2008 v rubrice Přehled akcí « zpět « úvod

Lidový rok 2008 - Velká BystřiceV sobotu 6. září a v neděli 7. září 2008 proběhne v sousední Velké Bystřici tradiční folklórní akce Lidový rok. Návštěvníci se opět mohou těšit na přehlídku domácích i zahraničních souborů, nebude chybět ani doprovodný program a bohaté občerstvení.

Festival zahájí v sobotu ve 14 hod. vystoupení dětských folklórních sborů, na kterých můžeze zhlédnout malé tanečníky z Velké Bystřice i vzdálenějších koutů naší republiky. V 18 hod. pak zahraje asi největší tahoun letošního Lidového roku - kapela Fleret s Jarmilou Šulákovou. A od 20 hod. už se můžete těšit na večerní festivalové setkání s domácími a zahraničními folklórními soubory, kteří přijedou zahrát a zatančit např. až z Chorvatska nebo Gruzie. Sobotní den bude zakončen ve 22:30 hod. ohňostrojem.

Také neděle nabídne návštěvníkům pestrý program, odstartovaný v 8:30 hod. Mší svatou v kostele Stětí Svatého Jana Křtiele a krojovaným průvodem s novým vysvěceným praporem města. Následovat budou po celý den opět vystoupení různých folklórních skupin.

Pokud letošní Lidový rok navštívíte, určitě nezapomeňte ochutnat tradiční hanáckou kuchyni, která bude zastoupena také výstavou v síni velkobystřické radnice.
Dobrá zpráva pro všechny milovníky folklóru je, že tato akce je jako vždy pro všechny zdarma.

Petr Plíska

Rubrika: Přehled akcí |  
Možnosti sdílení: Více |

Kalendář akcí a událostí v Hlubočkách:

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.