Letošní zima ve znamení vážných dopravních nehod

Publikováno 26. 01. 2009 v rubrice Černá kronika, policie a hasiči « zpět « úvod

Za uplynulé období letošní zimy se na území naší obce stalo několik závažných dopravních nehod, a to zejména z důvodů nepřiměřené rychlosti a nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky na kluzkých vozovkách.

Dopravní nehoda 21. 1. 2009 - Opel VivaroVe středu 21. 1. 2009 v poledne došlo k dopravní nehodě na Hrubé Vodě. Řidič dodávky nezvládl na zledovatělé komunikaci řízení, vjel do protisměru, poté mimo vozovku, kde narazil do stromu. Další stromy na břehu řeky Bystřice zabránily převrácení vozidla do řeky. Zraněny byly tři osoby, z toho jedno dítě. Na místě zasahovali hasiči třech sborů.

V pondělí 26. 1. 2009 v ranních hodinách havaroval automobil na ulici Dukelských hrdinů. Při cestě z Hrubé Vody vyjel řidič z vozovky v místě mezi zahradou a opěrnou zdí s chodníkem, kde právě procházel žák základní školy, kterého jen těsně minul. Vozidlo doslova doskočilo až k spodním zahradám Na Orátě. Řidič byl vážně zraněn s podezřením na poškození končetin, páteře, hrudníku a vnitřního zranění. Vzápětí se stala další nehoda. To když hasič jedoucí k této havárii dostal na zledovatělé vozovce smyk, vjel do protisměru, kde poté narazil do sloupu veřejného osvětlení a informační tabule.

Zdeněk Osoba

Přečtěte si také článek Co dělat po dopravní nehodě?

Fotogalerie k článku:

Rubrika: Černá kronika, policie a hasiči | Téma: , ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (4)

 1. Milan Bosák (27.01.2009 - 15:40) odpovědět IP: 77.48.27.78

  Dobrý den,

  tento článek je názornou ukázkou toho, jak řidiči nedbají varovaní na namrzlé komunikace. Štěstí, že nikdo nepřišel o život….

  Někteří řidiči si neuvědomují, že svým jednáním (nepřizpůsobením rychlosti vozidla stavu a povaze komunikace) ohrožují na životě nejenom sebe, ale také ostatní účastníky silničního provozu. Myslím si, že článek Zdeňka je pro tyto řidiče minimálně k zamyšlení.

  S pozdravem a přáním mnoha ujetých kilometrů bez nehod

  Milan Bosák

 2. PN (27.01.2009 - 21:45) odpovědět IP: 88.146.167.56

  Zdravím, souhlasím s Milanem, jen chci doplnit, že řidiči by měli jezdit opatrně a to hlavně pokud vidí v blízkosti vozovky dítě nebo jej dokonce vezou ve voze, jedna věc je hazard z vlastním životem a druhá je ohrožování bezpečnosti a života jiných. A kolegy hanět nebudu, jelikož vím, že jejich práce není jednoduchá a také vím že vtěchto případech jde o vteřiny, ale někdy není rychlost vše.

 3. leopold bubeníček (31.01.2009 - 8:00) odpovědět IP: 88.102.11.243

  Každá nehoda je smutná událost a ne vždy musí platit alibistická pravidla “řidič nepřizpůsobil rychlosta stavu a povaze vozovky” nebo “řidič měl předvídat”. Pokud je např. v průtahu obce Hlubočky suchá vozovka a za zatáčkou je 100 - 200 m namrzlé vozovky a pak opět suchá vozovka, je opravdu těžké předvídat. To ovšem neomlouvá hazardéry, kteří žádná pravidla nedodržují. Určitě by se však mělo trochu jinak posuzovat nehody sanitek, policie, hasičů v takovýchto případech. Tito řidiči asi musí přiměřeně riskovat a odhadnout hranici mezi riskem a hazardéstvím snad ani nelze. Pokud tedy vyjelo požární vozidlo k nějakému zásahu a řidič měl tu smůlu, že havaroval a způsobil (naštěstí) pouze materiální škodu, určitě bych na zastupitele obce apeloval, aby měli schovívavost vůči řidiči při řešení těchto škod. Leopold Bubeníček

  1. Milan Bosák (04.02.2009 - 10:32) odpovědět IP: 79.127.146.103

   Dobrý den, pane Bubeníčku.

   Souhlasím s Vámi, že každá dopravní nehoda je velmi smutná událost a pokud dojde ke zranění, či usmrcení osob, jde o ještě tíživější situaci.

   Nicméně k Vašemu příkladu …. Pokud jde o místy namrzlou vozovku, řidič přece musí považovat celou část komunikace za namrzlou „alespoň takto je to v mém případě“ a tomu přizpůsobit rychlost svého vozidla.

   Co se týče integrovaného záchranného systému, musím konstatovat, že je vskutku NEMOŽNÉ obviňovat jakoukoli složku tohoto systému, když způsobí nehodu. Vždyť tito lidé spěchají na pomoc právě nám! Osobně si jejich práce velmi vážím.

   Závěrem bych chtěl podotknout, že v naší obci se v posledních týdnech zvýšila četnost policejních hlídek, zaměřených hlavně na rychlost a hladinu alkoholu v krvi. Nevím, zda je to iniciativa OÚ Hlubočky, či někoho jiného, nicméně tato iniciativa přispívá k bezpečnosti na komunikacích v obci. Věřím, že i naše obec bude čerpat dotaci od KÚ Olomouc pro větší bezpečnost na našich komunikacích … http://zpravodajstvi.olomouc.cz/clanky/Kraj-investuje-deset-milionu-do-bezpecnosti-na-silnicich-10337

   S pozdravem
   Milan Bosák

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.