Letní Bílý kámen 2011

Publikováno 24. 08. 2011 v rubrice Přehled akcí « zpět « úvod

V sobotu 27. srpna 2011 se cyklisté a turisté opět sjedou na své oblíbené cykloturistické akci ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá. Armáda České republiky umožňuje tak poprvé od roku 1994 (kdy akce Bílý kámen vznikla) všem zájemcům, aby tuto oblast, pro civilní obyvatelstvo celoročně uzavřenou, navštívili nejen v tradičním termínu 1. května, ale i na sklonku léta, poslední srpnovou sobotu.

Akce Bílý kámenAčkoliv toto rozhodnutí padlo již koncem minulého roku, přichází nám letos velmi vhod, protože jarní „Kámen“, jak této akci cykloturisté zkráceně říkají, se bohužel nevydařil. Do posledního detailu připravený podnik značně narušilo tentokrát totálně deštivé počasí, které si od božího rána až do druhé hodiny odpolední především v oblasti Libavé vybíralo svou daň. Přesto na trasy vyrazilo téměř dva tisíce statečných…

Tak máme letos možnost věřme že úspěšného reparátu, a to v nadějných klimatických podmínkách. Konec srpna slibuje minimálně o deset stupňů vyšší teploty, kdy se i nějaká přeháňka podstatně lépe snáší. Někteří cyklisté si už v toto období vojenský prostor před léty vyzkoušeli, když bystřický Autoveloklub pořádal jízdy do vrchu na čas „Strážná“ – a z cílového prostoru parkoviště pod Strážnou jsme se vraceli oklikou přes Varhošť, údolím Hadovce a kolem střelnic do místa startu v Mrsklesích. A počasí bylo téměř vždy překrásné!

Letní akce bude kopií klasického Bílého kamene

Akce Bílý kámen - zdroj: www.akcebilykamen.czAbsolvujeme ho na stejných trasách, na které můžete nastoupit ve stejných vstupních místech (Mrsklesy, železniční zastávka Hrubá Voda–Smilov, Město Libavá, Nové Oldřůvky, Kovářov u Potštátu, Zelený kříž, Kozlov, Velký Újezd a Daskabát), kde každý účastník obdrží povolenku ke vstupu a mapu s propozicemi za úhradu 30,- Kč.

Do vojenského prostoru je možno vjíždět jen s platným občanským průkazem nebo pasem, a to od 7 hodin ráno po celý den tak, že všichni účastníci musí hranice VVP opustit do 16 hodin. Podmínkou pro cyklisty je povinné užití cyklistické přilby.

Po vojenském prostoru se cyklisté i turisté mohou pohybovat jen po povolených, v mapě vyznačených a v terénu bílými fáborky vyznačených trasách – nedodržení tohoto nařízení může být potrestáno ve správním řízení pokutou až do částky 5.000,- Kč.

Autokarový zájezd

Bílý kámenI tradiční autokarové zájezdy pro rodiny s dětmi a seniory zůstávají zachovány. Jednotlivé obce z okolí VVP je zřejmě nepřipravují, ale všichni zájemci mají možnost využít nabídky olomoucké turistické cestovní kanceláře Adrenalin Centrum (tel: 585 316 029, mobil: 605 526 480, e-mail: info@adrenalincentrum.cz , webové stránky: www.adrenalincentrum.cz), která připravuje v rámci této akce výjezd několika autokarů do vojenského prostoru.

I bystřičtí pořadatelé připravují pro účastníky některá zajímavá překvapení, která bychom v této přípravné fázi neradi blíže specifikovali – věřte, že budou stát za to…

Všechny ostatní bližší informace o této akci mohou zájemci získat na webových stránkách www.akcebilykamen.cz , kde pořadatelé – město a Autoveloklub Velká Bystřice - průběžně zveřejňují vše, co účastníci potřebují vědět, včetně zodpovězení jakýchkoliv dotazů.

Krásné zážitky na prvním Letním Bílém kameni všem účastníkům přeje za pořadatele J. Jerry Koš

Rubrika: Přehled akcí | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Kalendář akcí a událostí v Hlubočkách:

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.