Letní amfiteátr ožil folkem

Publikováno 18. 07. 2008 v rubrice Kultura « zpět « úvod

V amfiteátru letního kina v Mariánském Údolí se 12. 7. 2008 uskutečnil již 4. ročník hudebního festivalu „Folk na Letním 2008″. Oproti předcházejícím ročníkům, které byly organizačně zajišťovány Kulturní komisí při obci Hlubočky, byl tento pořad zaštítěn A. M. Úlet Production a obec Hlubočky tuto akci podpořila finanční dotací.

Kapela JeeNou - Radek SlezákHlavním pořadatelem však byli nadšenci, kteří mají tuto muziku rádi a chtějí, aby se dostala k co nejširšímu uchu posluchačů a pomáhala jim zmírnit tempo současného života. Musím především jmenovat Aleše „Quacka” Kubise, Aleše Prstka, Radka Slezáka a Hanu „Sandy” Štěpánkovou. Bez těchto i dalších lidí z bývalé kulturní komise Hlubočky by zřejmě tato akce v tak úžasném prostředí letního kina se skvělou akustikou nebyla a časem by zřejmě upadla v zapomnění.

Prohlédněte si fotky k článku.

Folk v Údolí 2008 - Terka TerčováFestival začal přesně v 16.00 hodin a na pódiu se vystřídalo 9 seskupení: Dobrá poloha z Ostravy, Dojem z Prostějova, Alibaba z Horky nad Moravou, La Města z Bruntálu, Jeenou z Hluboček, Domino z Olomouce, A. M. Úlet z Moravičan a na závěr velmi úspěšná formace z Jihlavy - Epy de Mye a celým pořadem provázela Tereza Terčová-Švecová a Petrem Klementinem. Ti dva divákům představili i svůj hudební projekt - zpěv Terezy za doprovodu basové kytary Petra. O zvuk se opět postaral folkařům dobře známý Laďa Švestka.

Celým odpolednem a večerem se prolínal žánr folkový a countryový s rockovým a folkrockovým, jazzovým i bluesovým. Počasí přálo i když hrozilo, že nás navečer bouřka předčasně vyžene z příjemných prostor letního kina. Program však dosáhl vrcholu a pak se teprve spustil déšť. Jen malá kolize při úklidu zvukařova stanu a ne příliš velký počet diváků (101 platících a několik neplatících) mírně zastínil příjemný dojem z celé akce.

Za všechny pořadatele
Hana”Sandy” Štěpánková

Rubrika: Kultura |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.