Letní aktivity seniorů z Domova důchodců na Hrubé Vodě

Publikováno 08. 07. 2010 v rubrice Sport « zpět « úvod

V měsíci červnu se obyvatelé Domova důchodců Hrubá Voda účastnili sportovních her seniorů a to hned dvakrát. První se konaly ve středu 9. 6. 2010 v Domově seniorů Pohoda ve Chválkovicích. Soutěžilo zde celkem 12 tříčlenných družstev z Hrubé Vody, Náměště na Hané, Olomouce, Jesence, Červenky, Loštic a Velké Bystřice.

Sportovní hry seniorůSportovní hry seniorů ve Chválkovicích

Soutěžící se utkaly v 5ti disciplínách - ruské kuželky, hod na cíl, střelba hokejkou, hod kroužků na tyče a šipky. Krásné slunné dopoledne jsme tak strávili aktivně na sluníčku a pak příjemným odpočinkem na lavičkách ve stínu stromů. Po obědě se vyhlašovalo první, druhé a třetí místo za družstvo, ale také za jednotlivce. Naše družstvo vyhrálo krásné 3. místo za družstvo.

Takový úspěch jsme ani nečekali, o to větší jsme však měli radost. Odpoledne si mohli všichni zazpívat a zatancovat na zahradní slavnosti a to v doprovodu dívčí kapely z dětského domova v Olomouci.

Sportovní hry seniorů

Sportovní den v Pavlovicích u Přerova

Po takovém úspěšném utkání jsme s nadšením vyrazili ve čtvrtek 24. 6. 2010 na další sportovní hry seniorů, tentokrát do Domova Alfreda Skeneho v Pavlovicích u Přerova. Tady soutěžila čtyřčlenná družstva z Radkovy Lhoty, Tovačova, Přerova, Hranic, Šumperku, Náměště na Hané, Hrubé Vody, Prostějova a Pavlovic u Přerova.

Disciplín bylo celkem 10 a vyhlašovala se první tři místa v kategoriích nejlepší družstvo, nejlepší žena a nejlepší muž. I tady si naši nevedli nejhůře, jeden z našich hráčů vyhrál 3. místo v kategorii nejlepší muž.

Hurá na výlet do Sloupsko - šošůvských jeskyní!

V pondělí 28. 6. 2010 jsme vyrazili s obyvateli Domova důchodců Hrubá Voda na výlet do Sloupsko-šošůvských jeskyní. Počasí nám přálo, slunce krásně svítilo a tak jsme hned po snídani nasedli do autobusu a s elánem vyrazili směr Blansko. Byl nás plný autobus.

Výlet seniroů z Domova důchodců Hrubá VodaPo příjezdu na místo jsme si chvíli odpočinuli a vydali se s dvěma průvodci na prohlídku. I přesto, že je jeskyně jako jedna z mála bezbariérová, byla trasa docela náročná, takže jsme po prohlídce využili místní posezení s občerstvením, snědli nabalené řízky s chlebem a nakoupili pohledy a různé drobnosti v obchůdku se suvenýry. Cestou zpět jsme se zastavili v cukrárně v Olomouci, kde jsme chvíli poseděli a občerstvili se každý dle své chuti.

Výlet se nám opravdu vydařil a všichni byli spokojeni. Zase máme na co vzpomínat.

Mgr. Iva Pospíšilová, sociální pracovnice Domova důchodců Hrubá Voda, www.ddhrubavoda.cz

Rubrika: Sport |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.