Kostelem zněly koledy

Publikováno 16. 12. 2011 v rubrice Kultura, Školy a školky « zpět « úvod

Plný kostel dětí a rodičů, koledy a přání k Vánocům, to vše bylo k vidění a hlavně slyšení na tradičním předvánočním zpívání 14. 12. 2012 v kostele v Hlubočkách–Vsi.

Vystoupení MŠ - Mar. ÚdolíZákladní a mateřské školy ze všech částí obce připravily vystoupení svých žáků, přidala se také pobočka Základní umělecké školy Žerotín z Hluboček.

Početné publikum i malé zpěváky postupně přivítali zdejší farář Josef Opluštil, za farníky Jiří Preč a za obec starosta Ivo Černík. Popřáli všem zúčastněním krásné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do nového roku, který možná nebude pro mnoho lidí lehký.

Zaplněný hlubočský kostel

Pak už stupínek před oltářem i prostor u varhan na kůru obsadili žáci a za hudebního doprovodu učitelek v téměř hodinovém vystoupení zapěli koledy – klasické české i méně známé zahraniční. Závěrečnou píseň si zazpívali všichni společně s doprovodem kostelních varhan, za které usedl vedoucí ZUŠ Jan Gottwald.

Ohňostroj na závěr

Vyřezávaný betlém v kosteleJelikož, jak známo, v kostele bývá chladno, bylo po vystoupení připraveno i něco na zahřátí. Strážníci obecní policie ve skiareálu za kostelem odpálili několikaminutový ohňostroj a hasiči z Hluboček ochotně rozlévali čaj, pro dospělé navíc vylepšený rumem.

Poděkování za tuto, i přes menší technické potíže s nazvučením, povedenou akci, patří zejména farnosti Velká Bystřice – Hlubočky, všem vystupujícím – trpělivým pedagogům i jejich žákům, ale také hasičům a policii.

Pokud se vám vánoční zpívání líbilo, zveme vás v pondělí 26. 12. 2011 od 15 hod. opět do hlubočského kostela na Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby v podání rozšířeného velkobystřického chrámového sboru a orchestru pod vedením Radima Černína. Více info

Videa: Vánoční zpívánky v kostele


Autor: Jaroslav Polcer


Autor: Michal Slánský

Ohňostroj


Autor: Michal Slánský

Foto: Vánoční zpívánky v kostele

Foto: Petr Plíska

Rubrika: Kultura, Školy a školky | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.