Kam na inline brusle?

Publikováno 21. 07. 2012 v rubrice Sport, Tipy na výlet « zpět « úvod

Ježdění na kolečkových bruslích se v posledních letech stalo oblíbeným sportem. Na inlinech se dnes prohánějí děti, dospělí, dokonce i maminky s kočárky. S výstavbou nových cyklostezek navíc přibývá míst, kde si člověk může krásně a vcelku bezpečně zabruslit.

Cyklostezka v Burku

Na brusle v okolí Hluboček

Nejbližší vhodné místo, kam v okolí Hluboček vyrazit na brusle, je cyklostezka vedoucí chatovou osadou V Burku mezi Mariánským Údolím a Velkou Bystřicí. Od mostu přes potok Zlatý důl po železniční přejezd v ulici Na Svobodě měří trasa téměř 2 km. Povrch je hladký, rovný a tedy vhodný i pro začátečníky. Nepříjemnou skutečností je, že se tu kromě pěších a cyklistů můžete potkat s automobily. V kritických místech cesty jsou sice umístěna zrcadla, přesto se určitě vyplatí ostražitost.

Zkušenější bruslaři zvládnou cestu už od hostince V Údolí. Na bruslích pak mohou dojet až do Olomouce. Snad jediné problematické místo je za obcí Bystrovany, kde musíte před vjezdem na cyklostezku podél Bystřice překonat několik desítek metrů po velmi hrbolatém povrchu.

Dalším cílem inlinistů je úsek cyklostezky vedoucí z Přáslavic do Daskabátu a Velkého Újezda. Tato trasa se nedoporučuje začátečníkům, ani mírně pokročilým. Úsek mezi Přáslavicemi a Kocourovcem má totiž pro bruslení příliš prudký sklon. Od Kocourovce dál už by to ale měli zvládnout všichni.

Hejčínské louky

Trasy v okrajových částech Olomouce

Několik zajímavých míst pro příznivce kolečkových bruslí se v posledních letech objevilo v okrajových částech Olomouce. Jedním z nich je cesta z od fortu ve Chválkovicích kolem parní vodárny až k černovírské úpravně vody. Trasa je necelé dva kilometry dlouhá, rovná, s hladkým asfaltovým povrchem a končí závorou, kterou však pokročilejší bruslaři mohou objet a pokračovat do Černovíra. Kritickým místem je pouze nechráněný železniční přejezd, kde stezka křižuje trať na Šternberk. Město Olomouc na chválkovické straně trasy vybudovalo záchytné parkoviště s lavičkami, kde můžete zanechat auto a v klidu se přezout. V létě zde také často bývá stánek, ve kterém si brusle můžete vypůjčit.

Cyklostezka Velká Bystřice - HlubočkyJeden z mála inline okruhů v okolí najdete v oblasti zvané Hejčínské louky. Hlavními lákadly tohoto místa jsou kvalitní, rovný povrch bez nebezpečných přejezdů či křižovatek, dvě záchytná parkoviště a hlavně téměř tříkilometrový základní okruh, kdy nemusíte jezdit neustále tam a zpátky jako u většiny dalších tras. K vybavení kromě laviček u parkovišť patří také odpočívadlo a stánek s občerstvením. A navíc se sem dá celkem pohodlně dojet na bruslích i z centra Olomouce – od Androva stadionu kolem Mlýnského potoka.

K bruslení lze využít také cyklostezku vedoucí z Chválkovic do Samotišek. Tady je třeba počítat s mírným sklonem, hlavně v druhé části cesty směrem k Samotiškám. Úsek je dlouhý asi 2,5 km s asfaltovým povrchem. Vzhledem k malému počtu parkovacích míst je lepší dojet na místo autobusem MHD.

Na bruslích po Olomouci

Po nedávných rekonstrukcích je možné využít k projížďce také většinu olomouckých parků, ať už jsou to Bezručovy, Smetanovy nebo Čechovy sady. Komu by však i toto bylo málo, může se zúčastnit tzv. Night Skates. Jde o organizované vyjížďky po Olomouci, kdy skupina bruslařů vyráží přímo do ulic, kde je samozřejmě v tu chvíli zastaven nebo omezen provoz. Více na www.inline-olomouc.cz/vyjizdky.html.

Pokud hledáte inspiraci pro vyjížďky na bruslích nebo máte sami nějaký zajímavý tip, podělte se o něj v komentářích nebo navštivte stránky www.inlinemap.net.

Rubrika: Sport, Tipy na výlet |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.