Jubilejní návštěvník hanušovického pivovaru je z Hluboček

Publikováno 06. 08. 2008 v rubrice Tipy na výlet « zpět « úvod

Jubilejním návštěvníkem pivovaru Holba v Hanušovicích se v pátek 13. 6. 2008 stal Petr Hejda z Hluboček. Dorazil na exkurzi pivovaru na kole s partou cyklistů jako dvoutisící osmý a vysloužil si tak odměnu v podobě diplomu a batohu plného piv.

Petr Hejda“Pivo Holba máme rádi, cestou do Hanušovic jsme si ho dali v každé hospodě, kde ho čepovali,” řekl s úsměvem jeden z cyklistů.

Za rok Holbu navštíví na pět tisíc návštěvníků. Prohlídka pivovaru tradičně láká i mnohé cizince. „Kromě Němců a Poláků jsme už také prováděli Američany, Kanaďany nebo Australany,” uvedl Vladimír Zíka, výkonný ředitel pivovaru.

“Prohlídka, která trvá zhruba hodinu, začíná na varně. Ta je tradičně nejoblíbenější, hned po ní následuje spilka. U nás jsou to otevřené kádě, kde pivo přirozeně kvasí. Skoro všichni si tu vždy vzpomenou na známé Postřižiny a koupel paní sládkové,” dodává Zíka. Exkurze končí prohlídkou ležáckých sklepů a společným posezením při ochutnávce. Kvůli velkému počtu zájemců, je však nutné se na exkurzi objednat dopředu.

Stránky pivovaru Holba

(kup)

Rubrika: Tipy na výlet |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.