Jaro v Základní škole Hlubočky

Publikováno 24. 05. 2009 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

Den Země v ZŠ Hlubočky

Dne 28. 4. 2009 se na naší škole ZŠ Hlubočky uskutečnila soutěž v třídění odpadu pro žáky 5. a 6. ročník. Tuto soutěž vymyslely 4 žákyně, ze 7. třídy Lucie Čecháková, Petra Johnová a z 9. třídy Veronika Jurenková a Aneta Johnová.

Den Země v Základní škole HlubočkyK soutěži nás inspirovaly ekologické výukové programy Hnutí Duha, které na naší škole proběhly ve čtvrtém dubnovém týdnu při příležitosti oslav Dne Země.

Svůj podíl na tom má také ekologický kroužek pod vedením Mgr. Hany Jedličkové, který organizuje hru “Recyklohraní.”

Přípravy trvaly 14 dní a bylo to docela náročné, protože jsme musely sehnat hodně krabic po našich obchodech v Hlubočkách. Papírové kontejnery byly polepeny příslušným barevným papírem podle skutečných kontejnerů.

Soutěž byla založena na soutěžení 2 družstev po 6 soutěžících, kteří třídili kartičky s nalepenými obrázky odpadu do správných kontejnerů. Vybíhali postupně po sobě, obdrželi kartičku a museli ji správně roztřídit.

Den Země v Základní škole HlubočkyZbytky obou tříd fandily soutěžícím a ukázalo se, že 5. třída se na fandění připravila lépe - vyrobili si transparenty a mávátka. My -jako organizátorky - jsme si myslely, že tuto soutěž vyhraje 6. třída, protože jsou rychlejší, starší a měli by mít více vědomostí. V soutěži se ale ukázal pravý opak a po napínavém boji vyhrála 5. třída. Tato třída byla sice pomalejší, ale protože se pečlivě připravili, získali více bodů za správné třídění. Vítězné družstvo obdrželo sladkou odměnu a propagační ekologické letáčky.

Odměnu všem soutěžícím předala paní zástupkyně Mgr. Jarmila Morkesová a ocenila práci všech zúčastněných. Myslíme si, že to dopadlo dobře a všem se akce líbila.

Petra Johnová, Veronika Jurenková, Lucie Čecháková, Aneta Johnová

Exkurze Praha 2009

Letos jsme se opět po roce a půl vydali do Prahy. Stalo se tak 7. května a mezi  osmáky a deváťáky se našlo 30 nadšenců, kteří se chtějí dozvědět něco nového o našem hlavním městě.

Spolu s nimi se na cestu vypravily i paní učitelky Vítková, Hájková a Michalcová, paní ředitelka Balášová a z řad rodičů paní Otrubová. Cesta ranním vlakem probíhala v poklidu a v Praze nás uvítalo, stejně jako minule, krásné počasí. To nám ostatně vydrželo po celý den.

Naše kroky vedly nejdříve na Staré Město. Využili jsme programu Židovského muzea pro školy a prohlédli jsme si expozici o historii Židů na našem území. Spolu s paní průvodkyní jsme prošli Maiselovu, Pinkasovu, Klausovu a Španělskou synagogu a Starý hřbitov. Potom jsme se vydali na Staroměstské náměstí, kde jsme se posilnili dobrým jídlem, případně voňavým kafíčkem. Plni nového elánu jsme prokličkovali křivolakými uličkami Starého Města na Karlův most, největší galerii barokních soch, ale i panoptikum umělců, prodávajících výtvarný či hudební zážitek.

Pražský hradNásledovala prohlídka líbezného ostrova Kampa a pak jsme „šplhali”  Mosteckou a Nerudovou ulicí na Hrad. Všichni jsme se zastavili a v okouzlení hleděli na sluncem zalité město. Potom jsme prošli všechna tři hradní nádvoří, prohlédli Chrám svatého Víta, kde nás kromě monumentální gotiky uchvátily krásné vitráže v oknech. Závěr prohlídky Pražského hradu patřil Zlaté uličce. K Hlavnímu nádraží jsme se vrátili přes Václavské náměstí, pulzující i v tento čtvrteční podvečer čilým ruchem.

Příjemně unavení, plní nových zážitků jsme usedali do vlaku, který směřoval domů. Tak, Praho, za rok na shledanou!

Mgr. Iva Vítková, ZŠ Hlubočky

Coca Cola Cup - Školský pohár 2009

Jak je už se stalo naší dobrou tradicí, i letos jsme se zúčastnili soutěže v kopané pro žáky II. stupně základních škol Coca Cola Cup - Školský pohár 2009. Na základě výsledků předchozích ročníků jsme tentokrát nemuseli hrát rozřazovací kolo a byli jsme nalosováni přímo do 1. kola turnaje.

Los k nám příliš přívětivý nebyl, protože jsme museli cestovat do sice nedalekých, ale na dopravu komplikovaných Dolan a kromě domácích jsme jako soupeře dostali družstva z Bílé Lhoty a víceletého gymnázia Šternberk.

Po několika výměnách e-mailů s pořadatelskou školou jsme nakonec museli jet ráno vlakem už v sedm hodin, autobus nám jel po půl osmé, takže na místo jsme dorazili až po osmé.

Soupeřem v našem prvním utkání byl favorit z Dolan. Vzhledem k tomu, že více jak polovina hráčů hraje aktivně oficiální žákovskou soutěž, s naším složením jsme si příliš šancí nedávali. Výsledek 6:0 je však příliš krutý vzhledem k dalšímu průběhu turnaje.

Podle vylosování jsme pak měli dvě utkání pauzu, kterou jsme využili především k nabrání sil psychických. Asi jsme to provedli skutečně dobře, protože následující utkání s gymnazisty ze Šternberka bylo opravdu úplně o něčem jiném a o ještě lepší výsledek jsme se připravili jen svou nesoustředěností na konci utkání. Přesto jsme tedy brali tři body za skóre 3:2.

Poslední utkání s Bílou Lhotou mělo potvrdit naše ambice na celkové druhé místo. Začali jsme celkem svižně, v 10. minutě vedli 2:0, měli jsme převahu. Po zaváhání obrany sice soupeř snížil na 2:1, ale v druhém poločase jsme další brankou své vítězství potvrdili a druhé místo obsadili.

Za úspěšnou reprezentaci děkujeme všem našim fotbalistům.

Soupiska:
Marek Andres, Daniel Jehlář, Jiří Navrátil, Patrik Meluzín, Josef Spáčil, Peter Kobida, Lukáš Langer, Daniel Malínek, Tomáš Jirák, Roman Jurenka, Miroslav Menšík, Marek Šotola, Miroslav Stariat, Martin Vydomus, Martin Valovič

Mgr. Jarmila Morkesová, ZŠ Hlubočky

Rubrika: Školy a školky | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.