Jarní Bílý kámen 2013

Publikováno 29. 04. 2013 v rubrice Informace z okolí « zpět « úvod

Dne 27. dubna 2013 se uskutečnil XX. ročník cykloturistické akce Bílý kámen, pořádaný Auto-velo-klubem, souborem Haná a městem Velká Bystřice, kterého se zúčastnilo celkem 3.678 návštěvníků.

Bílý kámenPřipravené hry pro děti do deseti let Veverka Zrzečka se zúčastnilo víc než šest desítek nadšených luštitelů, kteří byli po namáhavém výstupu na parkoviště pod Strážnou pořadateli po zásluze odměněni. Velké znalostní soutěže „Leogang“ se zúčastnilo téměř dvě stě úspěšných soutěžících, z nichž pořadatelé vylosovali vítěze. Poukaz na ubytování a rakouských Alpách v hodnotě 6.000,- Kč získal šťastný výherce D. S. z města Bílovce.

Průjezd náročným terénem tohoto prostoru zvládl tak velký počet účastníků s minimálními drobnými kolizemi, všechny hlavní komunikace na území vojenského újezdu Libavá byly po dlouhé zimě vzorně uklizeny, za což patří správě újezdu velké poděkování – kdo tyto komunikace viděl před týdnem, nevěřil by v jejich dnešní sjízdnost.

Video: Jarní Bílý kámen 2013

„Kameníci“ spořádaně opustili vojenský prostor, několik desítek opozdilců naháněli k dodržení časového limitu nejen pořadatelé, ale i kontrolní orgány. Orgány vojenské i státní policie nezaznamenaly žádná závažná provinění, přednosta vojenského újezdu pplk. Mgr. Josef Dřímal poděkoval pořadatelům za bezchybnou práci a vyslovil přesvědčení, že Letnímu Bílému kameni 24. srpna 2013 tohoto roku nic nebrání v jeho plánované realizaci.

Pořadatelé děkují skalním vyznavačům této ojedinělé akce za vytrvalost a podporu Bílého kamene a věří, že se s početnými houfy turistů i bohatým pelotonem cyklistů setkají už za několik měsíců letos podruhé.

Bližší podrobné informace o průběhu této akce od přímých účastníků i pořadatelů průběžně zveřejňujeme na webových stránkách www.akcebilykamen.cz.

Za pořadatele Jaroslav Jerry Koš, jednatel AVK Velká Bystřice

Foto-video: Jarní Bílý kámen 2013

Rubrika: Informace z okolí |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.