Jak se běží Pardubický vinařský půlmaratón

Publikováno 23. 04. 2009 v rubrice Sport « zpět « úvod

Pardubický půlmaratón - náměstíZe všeho nejdřív je důležité najít, kam se má doběhnout, aby se člověk těch 21 km nehnal někam úplně jinam… V Pardubicích měli cíl na krásném náměstíčku, které vypadalo hodně sympaticky.

Pak zajít na kávu nejlépe někde u tratě, aby si člověk mohl pořádně promyslet taktiku závodu. To už mě smích trochu přecházel, ale Markéta říkala, že profil tratě je OK a “že to v klidu dám”…

Běžci z KeniPřed startem jsem klukům z mé tréninkové skupiny pořádně vysvětlil poslední taktické pokyny (budu se snažit diktovat tempo) - pozorně naslouchali… Markéta jim ze začátku říkala “bubáci” (ani nevím proč), ale za chvíli byli největší kamarádi - a je to dobře, protože jsou to velcí sportovci a sympaťáci.

Na trati pak taktické pokyny beze zbytku dodržovali - tj. ve skupině se drželi za mnou (pouze Katka jako fotografka nestíhala, protože jsem jí ze záběru nějak “utekl”).

Nakonec jsem ale přece jen Kwambu Chebota pustil před sebe, když přijel až z Keni… (1:00:49).

Běžci z KeniPůvodně to chtěl dát pod hodinu, tak jsme to v cíli museli trochu nad vínkem (jak jinak když „vinařský”) rozebrat, že letos teda jen perníková chaloupka, ale snad příští rok i ta slibovaná peněžní prémie za historicky první čas na území ČR pod jednu hodinu.

A spolu s mistrem republiky Róbertem Štefkem jsme si potvrdili (věkem už jako veteráni, mu je myslím 41- samozřejmě tedy jen on, já pořád mladý kluk trochu nad třicet), že jsme vlastně do Pardubic jeli si ten závod jen „zaběhnout a užít si atmosféru” (v rozhovorech v novinách to říká pravidelně každý rok a tuším už popáté za sebou se „jen tak mimochodem” stal mistrem ČR) - viz článek na webu behy.cz.

Róbert Štefko a Karel Šiška s dcerouNakonec běžel trochu rychleji než já (1:07:21), já se totiž víc držel toho „užít si závod a poznat Pardubice”, ale i mě z toho nakonec vyšel pěkný osobák 1:41:32.

Tak tedy ve skutečnosti ten průběh závodu byl trochu jiný, ale co je nejpodstatnější - krásný sportovní zážitek a třeba teď na jaře i motivace pro ty, kteří by chtěli zkusit jen tak „jít se proběhnout”. Okolí Hluboček se svou krásnou přírodou je k tomu jako stvořené a různých tras se dá vymyslet opravdu velké množství.

Karel Šiška

(Pozn. redakce: Mistrovství České Republiky v půlmaratonu proběhlo v Pardubicích dne 18. 4. 2009).

Mohlo by vás také zajímat:

Rubrika: Sport |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.