Jak schvaluje zastupitelstvo stavby v Hlubočkách?

Publikováno 20. 07. 2009 v rubrice Co se děje v obci, Rada a zastupitelstvo « zpět « úvod

Zastupiteli zpětně nepovolená stavba hospůdky na sídlištiZúčastnil jsem se osobně několika jednání Zastupitelstva obce Hlubočky, na kterých se projednávalo dodatečné povolení různých typů staveb v katastrálním území Hluboček. Doposud převládal většinový názor zastupitelů, že se nebudou dodatečně povolovat již realizované stavby bez předchozích povolení, resp. jejich úpravy.

Jednalo se o tzv. “malou hospůdku na sídlišti” v Mariánském Údolí, sedlovou střechu na jedné garáži, rozšíření základů (a tím i rozměrů) u jiné garáže.

Povolená stavba pergoly v Mar. ÚdolíNaposledy jednalo zastupitelstvo dne 8. 7. 2009 o dodatečném schválení již postavené pergoly na pozemku, pronajatém od obce Hlubočky. Tohoto jednání jsem se sice neúčastnil, ale upozornil mě na tento případ zastupitel Josef Hrbek.

Usnesení, které je uveřejněno na www.hlubocky.cz,  je šalomounské - bod. 6, odst. S) - ZO souhlasí s umístěním pergoly o rozměrech 3 x 4 m na části pozemku parc. č. 710 zahrada v k. ú. Hlubočky, který je pronajat manželům J. a L. N. za předpokladu, že se bude jednat o stavbu bez pevných základů. Stavba stojí - proč tedy uvádět v usnesení nějaké předpoklady? Zastupitelé při hlasování museli přece vědět, jaké základy tato dodatečně schvalovaná stavba má.

Mnozí občané nad tímto případem jistě mávnou rukou - vždyť se jedná “jen” o nějakou pergolu na obecním pozemku. Přiznávám, že i já mám podobný názor, pergoly se mi líbí, určitě nehyzdí okolí a do zahrádek se hodí.

Problém je ale jiný a již jsem na něj dříve upozorňoval - zastupitelé musí měřit všem stejným metrem, výjimky by mohly snad být v případech, kdy by se jednalo o nějakou stavbu, jejíž rychlá realizace by zabraňovala nějakým škodám nebo sloužila pro bezpečnost občanů. Co budou nyní asi říkat stavebníci, kterým totéž zastupitelstvo nevyhovělo nebo nevyhoví?

Pro občany - stavebníky „nepovolených staveb” tedy platí pravidlo:

Buďto si předem zajistěte dostatečný počet (minimálně 8) sympatizujících zastupitelů, nebo raději takovéto stavby nerealizujte.

Osobně se přikláním k druhé variantě. A pro ty, kteří si nejsou jisti, zda na svou zamýšlenou stavbu, opravu nebo úpravu potřebují nějaké povolení, mám jednoduché doporučení. Obraťte se na stavební úřad při OÚ Hlubočky, kde obdržíte komplexní informace.

Leopold Bubeníček

Rubrika: Co se děje v obci, Rada a zastupitelstvo | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (3)

 1. Karel Bert (20.07.2009 - 22:19) odpovědět IP: 85.161.124.40

  Zastupitelé musí měřit všem stejným metrem….PROTO JE VOLÍME. Když to nebude platit pak je NEPOTŘEBUJEME!!

 2. Pavel Moravec (22.07.2009 - 21:47) odpovědět IP: 217.170.97.36

  Již poněkolikáté upozornuji na skutečnost, že jsem měl platné stavební povolení, které nabylo právní moci. Jedná se o malou hospůdku na sídlišti.Nejsem si proto vědom jakéhokoli porušení zákona z mé strany.Ministerstvem pro místní rozvoj je mé osobě akorát vytýkáno nepřekontrolování parcelních čísel po stavebním odboru v obci a stavebním ůřadu.Parcelní číslo jsem obdržel od obecního ůřadu.Na to konto stavebni ůřad vydal stavební povolení.Nebylo co kontrolovat.Posléze jistý šťoura zjistil pochybení v parcelním čísle , ale ne mojí chybou.Vše se dalo jednoduchým způsobem vyřešit , ale tak se nestalo.Byla snaha zabránit výstavbě hospůdky , ale určitě ne z důvodu omylu v parcelních číslech.Takže nemohu souhlasit s citací ” bez předchozích povolení “

 3. Erik Kubelka (05.08.2009 - 13:53) odpovědět IP: 94.124.184.34

  A proč se nepíše o černé stavbě obecního zastupitele mgr.Šišky ?

  Naši zastupitelé nám jdou příkladem, a proto stavějme načerno…

  Jsem zvědavý, jestli na tuto stavbu upozorní pan starosta stavební úřad …

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.