Jak pomohla Evropská unie a Evropský sociální fond naší obci?

Publikováno 15. 06. 2010 v rubrice Zprávy z úřadu « zpět « úvod

Logo Evropský sociální fond (ESF)V letech 2008 - 2010 jsou vytvářena pracovní místa veřejně prospěšných prací (VPP) také v rámci projektu Veřejně prospěšné práce, který je v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

V období od 8. 6. 2009 do 29. 3. 2010 bylo v obci Hlubočky v rámci projektu podpořeno 1 pracovní místo na VPP za 61.729 Kč, z toho výše příspěvku z Evropského sociálního fondu činila 85%, tj. 52.470 Kč a ze státního rozpočtu České republiky činila 15%, tj. 9.259 Kč.

Pracovní místa podpořená v rámci VPP jsou zaměřena na úklid a údržbu veřejných prostranství, komunikací a zeleně s cílem zaměstnání obtížně umístitelných osob na volném trhu práce.

Jedná se především o osoby s nízkou úrovní vzdělání, dlouhodobou nezaměstnaností, vyšším věkem, popř. se zdravotním postižením apod., kterým tak bylo umožněno zařadit se do pracovního procesu. Takto podpořená pracovní místa jsou zejména přínosem k celkovému zlepšení vzhledu a  životního prostředí obce/města a v neposlední řadě i významnou finanční pomocí  obecního/městského rozpočtu.

Zdroj: obec Hlubočky

Rubrika: Zprávy z úřadu |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.