Jak jsme pomáhali přírodě

Publikováno 20. 05. 2008 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

Žáci ZŠ Hlubočky při čištění řeky BystřiceJiž potřetí byla naše škola požádána Obecním úřadem Hlubočky o pomoc při jarní akci Čištění řeky Bystřice. Nebyli bychom to my, kantoři, abychom nezačali mezi dětmi lanařit zájemce a vyzývat je k účasti.

Zájem byl a nakonec se nás sešlo v sobotu 17. 5. 2008 jednadvacet (19 dětí a 2 paní učitelky). Dobrá nálada i pěkné počasí se nás držely celé dopoledne.

Žáci byli vybaveni pracovním nadšením i oblečením. Sbírali jsme vše, co se vyskytovalo nejen kolem koryta řeky, ale většina z nás vstoupila i přímo do vody. Nohy jsme díky ledové vodě skoro necítili, ale nesli jsme to všichni statečně. Společně jsme vyčistili úsek z Hrubé Vody od Vráblu až po místo, kde se místně říká hospoda U Henkla.

Samozřejmě jsme na to nebyli jen my sami, ale pomohla nám parta hasičů a pracovníci obecního úřadu. Odměnou nám za to vše byl nejen dobrý pocit, že jsme zase udělali něco pro životní prostředí v naší obci, ale i malé občerstvení. Jen nás zamrzelo, že nebýt dětí, tak by vlastně neměl kdo té přírodě pomoct. A plastové lahve, zbytky nářadí, igelity, lina, pneumatiky - to vše jsme tam přece naházeli my, lidé. Tak snad příští rok si toto uvědomí zase o trochu víc občanů Hluboček a nebudeme tam jen my, učitelé a naši žáci ze ZŠ Hlubočky  Ves.

Mgr.  Libuše Balášová, ZŠ Hlubočky

Další info na stránkách čištění řeky Bystřice

Rubrika: Školy a školky | Téma: , ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.