IV. ples mikroregionu Bystřička

Publikováno 13. 02. 2012 v rubrice Informace z okolí, Kultura « zpět « úvod

IV. reprezentační ples Sdružení obcí mikroregionu Bystřička letos hostila obec Doloplazy ve svém kulturním domě v sobotu 11. února 2012.

Předtančení hanáků ze souboru Olešnica z DoloplazZahájení se ujali starosta Doloplaz Josef Zdařil společně s předsedou mikroregionu Markem Pazderou z Velké Bystřice a místopředsedkyní Leonou Stejskalovou z Tršic.

Program

Na začátku plesu vystoupili místní Hanáci ze souboru Olešnica s tradičními tanci. Během večera je doplnili ještě doloplazští skauti, kteří nacvičili humorné představení na téma „Četníci ze Saint Tropez“.

Labutí jezero na plese mikroregionu BystřičkaLabutí jezero trochu jinak

Překvapením a zároveň zlatým hřebem večera bylo vystoupení starostů, místostarostů a zástupců obcí mikroregionu. Ti už v minulých letech slavili velký úspěch s Revivalem Bolšogo Těatra a letos proto dle svých slov „nadřeli“ nové představení Labutí jezero s prvky slovenské kultury. Že se jim to opět povedlo, není třeba pochybovat – publikum bylo nadšené a vyžadovalo přídavek.

Video: Labutí jezero na plese mikroregionu

Plesu se tradičně zúčastnil také senátor a hejtman Olomouckého kraje Martin Tesařík, který předal mikroregionu peněžitý dar ve výši 25 tis. Kč. Finance budou použity na některou z dalších kulturních akcí tohoto sdružení.

O půlnoci starostové předali hodnotné ceny z tomboly, které věnovali sponzoři a také jednotlivé obce. Následovala volná taneční zábava do ranních hodin za doprovodu hudební skupiny L.I.F. z Olomouce.

Pozn: Vystoupení Labutí jezero a spoustu dalších koncertů a doprovodných programů můžete navštívit na Dni mikroregionu Bystřička, který bude hostit obec Hlubočky v amfiteátru KD Na Letním 18. srpna 2012.

Text a foto: Petr Plíska, video: Antonín Plíska

Další info: www.mikroregionbystricka.cz nebo www.facebook.com/mikroregionbystricka

Fotogalerie: IV. ples mikroregionu Bystřička

Rubrika: Informace z okolí, Kultura | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.