I vaření může být hrou

Publikováno 02. 09. 2010 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

V době letošních školních prázdnin se v budově Základní školy Hlubočky - Ves usilovně pracovalo. Rozhodli jsme se totiž k rekonstrukci cvičné kuchyňky, protože technické vybavení už bylo opravdu historické.

Školní cvičná kuchyňkaOd začátku července začaly stavební práce a dnes můžeme hrdě konstatovat, že změny byly opravdu jen k tomu nejlepšímu.

Všechno začalo výměnou oken, pokračovalo přes budování nových rozvodů vody a elektřiny tak, že v místnosti byla vytvořena čtyři pracovní místa, každé s vlastním sporákem, kuchyňským nábytkem, dřezem a kuchyňským vybavením. A protože chceme žáky seznamovat s technikou i v kuchyňce, pořídili jsme jim myčku na nádobí. S vybavením potřebnými spotřebiči nám pak pomohlo Sdružení rodičů a přátel školy při naší škole.

Novou cvičnou kuchyňku budou žáci používat především v hodinách pracovních činností. A protože nové prostředí je opravdu velice inspirativní a přímo vybízí ke kulinářským akcím, těšíme se, že některé natolik osloví, že sem budou chtít chodit v zájmových kroužcích buď vaření nebo dovedných či šikovných rukou.

Mgr. Jarmila Morkesová, ZŠ Hlubočky

Rubrika: Školy a školky | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.