Hudba Praha roztančila vernisáž na Letním

Publikováno 19. 11. 2008 v rubrice Kultura « zpět « úvod

Hudba PrahaV sobotu 15. 11. 2008 proběhla v Kulturním domě Na Letním v Hlubočkách - Mariánském Údolí akce s názvem Muzika pro nezaujaté uši (no. 6), která doprovázela vernisáž Výstavy pro nezaujaté oči. Jako hlavní hvězda večera byla pozvána pražská legenda českého bigbítu Hudba Praha.

Akce si dávala za cíl vytvořit příznivou atmosféru pro setkávání lidí, zejména výtvarníků, hudebníků a všech, kteří mají rádi umění v jeho hlubších rozměrech. Vystavovalo zde 15 převážně místních a regionálních umělců. K vidění byla po roce opět různá výtvarná díla, zejména malby, kresby a fotografie.

Jindra HolubecVe 20 hod. pan Vítězslav Novák přivítal přítomné návštěvníky, kteří v tu dobu již zaplnili všechna místa v horním foyer kulturního domu, a pozval na podium první kapelu. Byli to bratři Jindra a Michal Holubcovi z Karlovic. Tito muzikanti představují zvláštní fenomén na české hudební scéně, hrají velice osobitý styl, ve dvou lidech s kytarou a baskytarou dokáží vyprodukovat spoustu originálních a industriálně zaměřených songů s jednoduchými výraznými texty. Některé z nich si početné publikum rychle zapamatovalo a na závěr vyžádalo přídavek, aby si je mohli společně s duem zazpívat.

Následovala nezbytná pauza na nazvučení další kapely, během které se mohli zúčastnění občerstvit a prohlédnout vystavená díla v předsálí a klubovně Na Letním.

Hudba PrahaCo následovalo po tom, se dá těžko popsat slovy. Na podium se totiž dostala již zmiňovaná Hudba Praha. Kapela, která vystoupila v plné sestavě a síle, má 8 členů - z toho 7 zpívajících, nenechala nikoho na pochybách, že se právem řadí mezi nejlepší rockové legendy. Během chvíle se plac před podiem naplnil lidmi a začala hodinová show provázená léty prověřenými hity. Zazněly zde všechny známé vypalovačky jako Čau Amore, Máma - Táta, Marihuana, Mám tu zůstat nebo jít apod. Vystoupení se také neobešlo bez bonusu ve formě dalších tří skladeb, když lidé hlasitým skandováním dali jasně najevo, že si chtějí ještě zatrsat a jen tak kapelu nenechají odejít.

Po tomto koncertě bylo jasné, že se večírek povedl na výbornou. Úsměvy na tvářích a spokojenost diváků byly toho důkazem. Atmosféra akce vyzněla velice pozitivně a dá se přirovnat snad jen k vystoupení  Pavla Fajta s japonkou Jumiko a kapelou Autopilot v Mar. Údolí před dvěma roky.

Nezbývá než poděkovat všem zúčastněným (zejména výtvarníkům), pořadatelům, Obci Hlubočky za poskytnutou finanční dotaci, starostovi obce Hlubočky RNDr. Miroslavu Dosoudilovi za osobní sponzorský dar, Zuzaně Škrdové za perfektní občerstvení a doufat, že se v budoucnu budou podobné akce opakovat. Letos to byl již šestý ročník…

Výstavu si můžete prohlédnout zdarma ještě do čtvrtka 20. 11. 2008 v době 14 - 17 hod.

Prohlédněte si také fotky z vernisáže a výstavy.

Petr Plíska

Rubrika: Kultura |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.