Hlubočky.eu získaly ocenění v prestižní anketě

Publikováno 01. 10. 2009 v rubrice Co se děje v obci, Názory občanů « zpět « úvod

Zpravodajský portál www.hlubocky.eu získal Cenu veřejnosti v kategorii Otevřeno prestižní ankety Otevřeno x Zavřeno, zaměřené na otevřenost veřejné správy ve vztahu k občanům. Výsledky soutěže byly vyhlášeny k Mezinárodnímu dni informací v úterý 29. 9. 2009. Cenu v podobě smaltované cedule jel převzít do pražské kavárny Krásný ztráty starosta Hluboček RNDr. Miroslav Dosoudil.

Zpravodaj obce Hlubočky - www.hlubocky.euNavzdory všem těm, kteří dosud zpochybňovali práci naší redakce, kritizovali ji ve svých pamfletech, vytvářeli alternativní webové stránky namísto spolupráce, ignorovali nás jako důležitý zdroj informací a prostředek zpětné vazby pro všechny veřejné představitele obce, ba dokonce měli v úmyslu tento diskusní web zrušit jako pan starosta, se tak podařilo uspět v celorepublikovém měřítku a vyzdvihnout obec Hlubočky v pozitivním slova smyslu.

Na místě je tedy poděkovat všem, kteří pro nás v této anketě hlasovali. Bez vašich hlasů by se to nepovedlo. Dík patří i těm, kteří nás do soutěže nominovali. A v neposlední řadě si zaslouží uznání ti, jenž se zasloužili o vznik těchto stránek - zastupitel za SMNK Josef Hrbek, který prosadil záměr zřídit tento web do koaliční smlouvy, a Petr Plíska, který tyto stránky vytvořil.

Otevřeně a bez cenzury

Ministr pro lidská práva Michael Kocáb a starosta obce Hlubočky Miroslav DosoudilHlubočky se tak oficiálně staly obcí, která zejména prostřednictvím Zpravodaje a této jeho internetové verze poskytuje otevřeně a bez cenzury většinu podstatných informací a rozšiřuje transparentnost rozhodování vás občanů v obecních záležitostech.

Pryč jsou ty doby, kdy byly tehdy ještě Vaše noviny posluhovačem a hlásnou troubou vládnoucí politické reprezentace, která lpěla na starých dogmatech v podobě zveřejňování pouze jednostranných a nekritických sdělení a vaše názory a připomínky byly odsunuty někam stranou.

Toto ocenění v anketě, která má svou šestiletou tradici, je tedy pro nás velkým zadostiučiněním. Získali jsme 56 hlasů na základě veřejného hlasování a za sebou nechali dalších osm nominovaných, mezi nimiž se objevila například Vláda ČR, jež v kategorii Otevřeno dle verdiktu odborné poroty nakonec zvítězila se 74 body.

Chceme opět zviditelnit Hlubočky

Tištěný Zpravodaj obce HlubočkyNení to však první pocta, které se redakci Zpravodaje dostalo. V loňském roce jsem se zúčastnil akce, týkající se výměny zkušeností s vedením obecních a městských zpravodajů v Olomouckém kraji. Při tomto setkání zástupců jednotlivých periodik došlo i na hodnocení našeho dvouměsíčníku a z celkového počtu získaných bodů jsme obdrželi jako jediní maximum - zaujala především obsahová pestrost a grafická úprava.

Pomalu se blíží lednová uzávěrka soutěže Zlatý erb 2010, kde se opět bude hodnotit kvalita poskytovaných informací na internetových stránkách obecních úřadů. Zde bychom také rádi uspěli a znovu se pokusili zviditelnit tuto největší obec Olomouckého kraje. Vylepšili jsme proto pro vás tyto stránky - doplnili jsme kontakty a adresy na lékaře v obci, zdokonalili mapu Hluboček a pro podporu turistiky jsme zde vytvořili novou stránku pod názvem Přírodní parky a rezervace.

Před časem navrhoval Josef Hrbek přihlásit do boje o Zlatý erb 2010 tzv. „úřednický” web www.hlubocky.cz. Tento jeho návrh ale zastupitelstvo neschválilo. Nominaci do této soutěže tentokrát nepodává kdokoliv, jak tomu bylo v případě ankety Otevřeno x Zavřeno, nýbrž statutární zástupce obce. A vzhledem k tomu, jak pasivně přistupují k prezentaci obce někteří její představitelé, je také možné, že Hlubočky se Zlatého erbu 2010 vůbec nezúčastní.

Petr Kupka

Další informace:

Fotogalerie z předávání cen v kavárně Krásný ztráty:

Autor fotografií: Vladimír Goralčík, zdroj: www.otevrete.cz

Rubrika: Co se děje v obci, Názory občanů | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (9)

 1. Jirka (02.10.2009 - 12:46) odpovědět IP: 88.100.233.238

  Nechápu proč si pro cenu jel člověk, který v minulosti chtěl stránky zrušit a který je, jak sám řekl, ani nečte. To se v redakční týmu nenašel nikdo kdo má na kvalitě webu větší zásluhu? Jak je vidět, tak se starosta musí ukázat všude za každou cenu. Stránky pravidelně navštěvuji a opravdu jsou bezva. Proto gratuluji všem lidem,kteří se na jejich připravě podílí, k získanému ocenění.

 2. leopold bubeníček (02.10.2009 - 14:13) odpovědět IP: 88.102.11.243

  Jirko jenom na vysvětlenou - jedná se o oficielní diskuzní web obce a organizátoři tedy musí předávat cenu představiteli obce, ať se nám to líbí či nikoliv. Hovořil jsem o tom i s panem Kužílkem. Osobně bych byl ale rád, kdyby tam byl přítomen náš šéfredaktor, třeba jako divák nebo novinář. Děkujeme za uznání a zdravím
  Bubeníček

 3. Petr Kupka (02.10.2009 - 14:37) odpovědět IP: 217.170.97.36

  Pravdou je, že cenu dle pravidel této soutěže přebírá zástupce obce. Pan starosta, který dostal oficiální pozvání, mě jako šéfredaktora bohužel neoslovil s tím, abych jel na předávání s ním alespoň jako křoví. Necítil jsem proto potřebu být na této akci přítomen sám z vlastní vůle. Jirko, díky za pochvalu, vážíme si jí.

 4. Karel Šiška (02.10.2009 - 20:15) odpovědět IP: 77.48.27.38

  Díky za podporu. Asi můžu i za celou redakční radu říct, že jsme rádi, když lidé mají o tyto stránky zájem a navštěvují je.

 5. Kamil Schmied (02.10.2009 - 23:05) odpovědět IP: 217.170.96.35

  Lépe bych se nevyjádřil než pan Jirka, plně s ním souhlasím a připojuji se ke gratulaci.

  Kamil Schmied

 6. jděte (04.10.2009 - 21:21) odpovědět IP: 85.161.169.34

  Rádi se posloucháte a čtete! Pár lidí dělá stránky…KDY TADY BUDE ANKETA? AŤ HLASUJÍ LIDÉ…

  1. Josef Hrbek (04.10.2009 - 22:18) odpovědět IP: 88.146.150.236

   Souhlasím.

   Navrhněte tedy anketu a konkrétně i to, o čem by měli lidé hlasovat!

   Děkuji.

   Josef Hrbek

 7. David Kouřil (22.10.2009 - 16:47) odpovědět IP: 158.194.113.237

  Gratuluji do Hluboček! Tyto stránky jsou věcné a přehledné.

 8. Josef Hrbek (21.12.2010 - 21:50) odpovědět IP: 109.36.29.86

  I.
  Poprvé:

  Dobrý den.

  Do komunální politiky jsem v minulém funkčním období vstoupil hlavně proto, že mi v obci vadilo mimo jiné to, že je v Hlubočcích malá informovanost občanů.

  Posílám dotaz z Holandska do Hlubočků; případnou diskuzi rád mi dovolte brát jako jakousi formu mojí sebereflexe:

  Myslíte si, občané, že se obecně podařilo zlepšit informovanost občanů Hlubočků?
  Jestli ano, tak čím a jestli ne, tak proč?

  Prosím o férovou diskuzi a berte, prosím, tuto diskuzi jako úvod. Budeme diskutovat dál.

  Pokračování příště…, budu se těšit!

  Josef Hrbek