Hlubočky zakázaly alkohol na veřejnosti, opilci od obchodů zmizeli

Publikováno 31. 05. 2011 v rubrice Co se děje v obci « zpět « úvod

V Hlubočkách nemohou lidé popíjet víno či pivo na veřejných prostranstvích, zejména v blízkostí obchodů s potravinami. Obec je tak po Šternberku, Uničovu a Horce nad Moravou dalším místem na Olomoucku, kde nařízení mají.

Vyhláška v Hlubočkách platí od 2. května 2011

Ilustrační obr.„U obchodů se vyskytovaly skupinky lidí, kteří tam popíjeli dlouhé hodiny. Svým způsobem obtěžovali návštěvníky obchodů a zejména starší spoluobčané mají divný pocit, když si je ti lidé prohlíží, sedí tam celé dny a popíjí. Nevědí co od nich mají čekat. Rozhodli jsme se proto, že u obchodů je nechceme,“ vysvětlil důvody rozhodnutí místostarosta obce Antonín Plíska.

Podotkl, že problém začal asi před dvěma lety, počet míst narůstal a místní na to upozorňovali. Hlubočtí se proto inspirovali městem Šternberk.

„Ptali jsme se tam na městské policii a bylo nám řečeno, že takhle má policie nějaké páky na to, aby lidi od obchodů dostali pryč,“ vysvětlil místostarosta.

Podle starosty nařízení funguje

Potraviny na sídlišti v Mariánském Údolí„Lidé se tam nevyskytují, pravděpodobně chodí někam mimo, do lesa. Obecní policie, to kontroluje, zatím žádný problém není,“ sdělil starosta obce Ivo Černík.

„Už se to změnilo, kolem obchodů nejsou. Vyhláška asi funguje, ale problém je kolem hospod,“ shodl se Milan Rella, místní podnikatel.

Zákaz konzumace alkoholu na veřejných prostranstvích se v obci týká sedmi míst, zejména okolo obchodů.

„Nejsou to velké úseky. Opravdu nechceme, aby tam seděli před dveřmi od obchodu a popíjeli. Obecní policie je teď může vykázat a pokud by to bylo dlouhodobé, může jim uložit i pokuty,“ doplnil Plíska.

Průkopníkem byl Uničov

Potraviny v Hlubočkách - VsiJedním z průkopnických měst, která na vybraných veřejných plochách zamezila pití alkoholických nápojů, byl před třemi lety Uničov, loni tady plochy rozšířili.

„Vyhláška a obsahuje devatenáct přesně vymezených míst, především v blízkosti škol, na nichž je konzumace piva, vína nebo lihovin zakázána. Nová úprava ve svém důsledku počet ploch nezvýší, avšak dojde k plošnému rozšíření platnosti zákazu,“ informoval před časem mluvčí uničovské radnice Marek Juráň.

Alkohol se tři roky nesmí na určených místech pít ani ve Šternberku

„Místa jsme rozšiřovali už dvakrát, sami občané se nám ozvali, která místa by do vyhlášky ještě chtěli zařadit,“ uvedla před časem mluvčí města Irena Černocká.

Kromě klasických míst jako jsou autobusové zastávky a nádraží, se nesmí ve Šternberku pít na dětských hřištích, parcích a veřejných prostorech.

Autorka: Petra Opletalová, Zdroj: Olomoucký Deník

Přílohy:

Rubrika: Co se děje v obci |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (4)

 1. vanous (19.06.2011 - 16:34) odpovědět IP: 88.146.150.2

  v poradku slusni lidi si jdou vypit do hospody

 2. Obyvatel sídliště (21.06.2011 - 12:54) odpovědět IP: 77.48.155.89

  Obecní policie by se měla někdy podívat k obchodu u Palika banda výrostků si vesele popíjí dale

  1. Jirka (21.06.2011 - 13:29) odpovědět IP: 90.181.86.21

   A myslíš, že v Hlubočkách u samoobsluhy vedle OU je to jiné ? Minule dokonce auto OP přibrzdilo, vizuelně přes sklo zkontrolovalo 3 známé tváře stojící u zábradlí u vchodu a pospíchalo dál směrem na Hlubočky. Asi rychlý výjezd …. (ale maják zapnutý nebyl).

 3. Josef Hrbek (30.07.2011 - 14:30) odpovědět IP: 88.146.150.236

  Podle starosty nařízení funguje

  „Lidé se tam nevyskytují, pravděpodobně chodí někam mimo, do lesa. Obecní policie, to kontroluje, zatím žádný problém není,“ sdělil starosta obce Ivo Černík.

  Toto sdělení je evidentně nepravdivé.

  Souhlasím s diskutujícími, v lokalitách, kde je dle Vyhlášky konzumace alkoholu zakázána, se alkohol veřejně požívá nadále, kontrola dodržování Vyhlášky není žádná či je minimální a tedy nedostatečná.

  K čemu potom taková Vyhláška je??

  Josef Hrbek

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.