Hladina řeky Bystřice přesáhla 2. povodňový stupeň

Publikováno 03. 06. 2010 v rubrice Příroda, Černá kronika, policie a hasiči « zpět « úvod

Řeka Bystřice u firmy Honeywell v Mariánském ÚdolíHladina řeky Bystřice přesáhla v noci ve středu 2. 6. 2010 druhý povodňový stupeň, který značí stav pohotovosti. Podle informací z měřící stanice ve Velké Bystřici se hladina řeky dostala nad 2 metry a průtok vody k hranici 35 m³ za sekundu.

V lokalitě Burku mezi obcemi Hlubočky - Mariánské Údolí a Velká Bystřice se jindy klidná říčka vylila z břehů a zaplavila některé objekty včetně cyklostezky. Nejhorší situace byla zřejmě v blízkosti tamního splavu. Velké štěstí měli obyvatelé jedné chaty, když padající strom dopadl těsně vedle jejich obydlí.

Video: Povodeň v Burku 2. 6. 2010

Autor videa: Radek Tříska

Zasedala povodňová komise

Graf: vodní stav řeky Bystřice (stanice Velká Bystřice)

Podle starosty obce Hlubočky RNDr. Miroslava Dosoudila byla v obci 2. 6. po 20 hod. svolána povodňová komise, která monitorovala průtok vody a srážky v okolí, zejména ve spádové oblasti na Domašovsku, kde napadalo přes 50 mm vody.

Zásahy hasičů

Celý den byli v pohotovosti také hasiči SDH II. Hlubočky - Dukla, kteří odčerpávali vodu v postižených oblastech, likvidovali popadané stromy a každou hodinu kontrolovali vodočet v Hlubočkách - Dukle. Nejvíce zasažené lokality, kde hasiči zasahovali: Podlesí, okolí Mateřské školy v Dukle, bistro U Henkela a již zmiňovaná chatová osada v Burku.

Předpověď slibuje zlepšení počasí

Ve středu před půlnocí hladina řeky kulminovala a voda začala postupně opadávat, ve čtvrtek 3. 6. od 9:30 hod. se pak řeka dostala zpět pod 1. povodňový stupeň nabádající k bdělosti. Podle předběžných odhadů nebyly způsobeny větší škody na majetku. Meteorologická předpověď na nejbližší dny slibuje výrazné zlepšení počasí a záplavy by tak už neměly místní obyvatele ohrožovat.

Další informace k vývoji počasí na Olomoucku včetně aktuálního přehledu srážek a hladiny řeky Bystřice naleznete zde na webu Hlubočky.eu na stránce Předpověď počasí.

Mohlo by vás také zajímat:

(ppl)

Rubrika: Příroda, Černá kronika, policie a hasiči | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. Josef Sléha (06.06.2010 - 20:04) odpovědět IP: 188.175.66.53

    Pokud by se použilo 25 let nefukčí stavidlo/ proto tam je/ u splavu,tak jsme se nemuseli dívat na video,ale koho to dneska zajímá.

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.