Hasiči získali nový dopravní automobil

Publikováno 09. 12. 2012 v rubrice Černá kronika, policie a hasiči « zpět « úvod

V roce 2012 pokračovala podpora Olomouckého kraje a obce Hlubočky v pořizování výzbroje jednotek Sboru dobrovolných hasičů.

Nový Renault pro SDH HlubočkyPro jednotku JPO-II Hlubočky-Dukla tak byl pořízen dopravní automobil Renault Trafic – fáze 3 Passenger s celkovou přepravní kapacitou 9 osob. Ten nahradí starý automobil značky Citroën, který má najeto téměř 200 tisíc kilometrů a již nevykazuje potřebnou provozní spolehlivost.

Po získání první části dotace Olomouckého kraje ve výši 120.000,- Kč rozhodli zastupitelé obce, že provedeme průzkum dodání vhodného automobilu, a tak byli osloveni všichni dodavatelé tohoto typu dopravního vozidla.

Olomoucký krajPo získání druhé části dotace Olomouckého kraje ve výši 30.000,- Kč, tj. celkem 150.000,- Kč, byl průzkum vyhodnocen. Jako nejvýhodnější pro potřeby hasičů v rámci daného finančního limitu byl vybrán a zastupiteli odsouhlasen nákup nového auta značky Renault za cenu 515.000,- Kč.

Jednotka hasičů Hluboček JPO-II tak získala do svého majetku nový moderní dopravní automobil, který bude jednotce sloužit k přepravě hasičů k zásahům, školením atd., ale i k přepravě na soutěže včetně mládežnických družstev.

Ing. Antonín Plíska, místostarosta

Rubrika: Černá kronika, policie a hasiči | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.