Hasiči z Hluboček zasahovali při povodních

Publikováno 04. 07. 2009 v rubrice Informace z okolí, Černá kronika, policie a hasiči « zpět « úvod

V pondělí 30. června 2009 zasahoval hasičský sbor JPO II z Hluboček - Dukly při povodni v Bernarticích na Jesenicku.

Povodně v Bernarticích“Do této oblasti bylo nasazeno všech 18 jednotek JPO II okresu Olomouc, protože tyto jednotky mají dostatečné vybavení a vycvičené lidi. Čerpali jsme zde vodu z pěti sklepů, jeden sklep jsme vyklízeli a odstraňovali náplavy z domů,” uvedl člen hlubočské JPO II Zbyněk Brázdil.

Hasiči zasahovali také v Hlubočkách. “Po středeční průtrži mračen jsme na výjezdu strávili asi 5 hodin.  Čistili jsme zanešené toky potoků, aby se voda nehromadila a nenapáchala škody. Na druhý den jsme potom odčerpávali vodu ze tří sklepů a čistili 2 studny,” dodal Brázdil.

“Statici momentálně odhadují, že na Jesenicku bude nutné zbourat desítky objektů,” řekl Vladimír Cupal z  krizového štábu Jesenicka. Podle něj zde voda poškodila na devět set objektů.

Předběžné odhady Ústřední povodňové komise naznačují, že  celkové škody v Olomouckém, Moravskoslezském, Zlínském a Jihočeském kraji přesáhnou částku 5, 6 miliard korun. Ministerstvo financí zatím uvolnilo 54 milionů korun a hledá další finanční prostředky na uhrazení povodňových škod. Kromě škod na majetku si tyto letní záplavy vyžádaly čtrnáct obětí na životech.

Společnost Člověk v tísni vyhlásila veřejnou sbírku Povodně 2009 na pomoc postiženým těmito záplavami. Bližší informace o této sbírce naleznete na adrese: www.clovekvtisni.cz.

Text: Petr Kupka, foto: Jaroslav Bocek

Protože příroda letos opět přináší extrémní povětrnostní podmínky, rozhodli jsme se pro vás vytvořit speciální stránku Předpověď počasí, kterou naleznete v horním menu v oddíle Užitečné informace.

Fotogalerie k článku:

Rubrika: Informace z okolí, Černá kronika, policie a hasiči | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. tess (16.05.2012 - 13:08) odpovědět IP: 217.170.97.60

    hej mocny ty cvole tak to jio

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.