Hanácké Woodstock 2012 ve Velké Bystřici

Publikováno 06. 08. 2012 v rubrice Informace z okolí, Kultura « zpět « úvod

Rocková muzika a hlavně stovky lidí zaplnily v sobotu 4. srpna 2012 odpoledne amfiteátr v Zámeckém parku ve Velké Bystřici. Hanácké Woodstock tak podruhé otevřel brány všem rockerům a pod širým nebem se ve 13:30 hod. rozezvučely první tóny ostře vyladěných kytar.

Skupina Fragmentary odstartovala letošní festival stylově, střídající Hope Astronaut a Stracené ráj postupně rozdmychávali sálající emoce a břitká kytara Reného Lacka s Jimi Hendrix Revivalem nalila do žil fanouškům pořádnou dávku energie.

Hanácké Woodstock 2012Do posledního místa zaplněný amfiteátr (cca 1350 návštěvníků) přivítal ostravskou formaci Buty s Radkem Pastrňákem a na jejich skladby to v publiku doslova vřelo. Rockovou štafetu převzal Marian Greksa, který okořenil své vystoupení nejedním kaskadérským kouskem, a bubeník ze skupiny Grexabat Boris Brna se do svých bicích opřel natolik, že jeden z bubnů nevydržel sílu nárazu a odkutálel se bubeníkovi od nohy. Fanoušci skandovali!

Ty správné grády následně namíchal Pražský výběr Tribute a večer uzavřela skupina Garage s Tonym Ducháčkem. Plejáda skvělých kapel, instrumentalistů a správně namíchaný rockový koktejl, to byl letošní Hanácké Woodstock!

O pitný režim návštěvníků bylo postaráno na přilehlém pivním rynku moravské pivní klasiky (Holba-Zubr-Litovel) se spoustou dobrého jídla od místních živnostníků a spolků. Pořadatelem akce byla Velkobystřická kulturní společnost, o.s.

Mgr. Martina Žbánková, Kulturní a informační centrum Velká Bystřice

Fotogalerie: Hanácké Woodstock 2012

Foto: Petr Plíska

Rubrika: Informace z okolí, Kultura |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.