Hanačka z Břestu roztleskala kulturní dům svým vánočním vystoupením

Publikováno 05. 01. 2010 v rubrice Kultura « zpět « úvod

Vánoční koncert Hanačky z BřestuDechová hudba Hanačka z Břestu stejně jako loni navodila i letos atmosféru Vánoc svým vánočním koncertem, který proběhl 13. 12. 2009 v Kulturním domě Na Letním v Mariánském Údolí.

V první části se představili v krojích, především výběrem písní ze svého druhého CD Zlatá rybička, kde písničku se stejným názvem zazpívala Kateřinka Burešová. Její nenucený projev, přitom ještě dětská roztomilost a čistý hlásek oslovil snad všechny vnímavé posluchače.

Ondra Motal se  představil se skladbou Žonglér, kterou opět bravurně zahrál na xylophon. Také on zazpíval několik vánočních písní. V druhé části nastoupila Hanačka v civilu - tedy ve slušivých svátečních oblecích a zvláště zpěvačky oslnily, když přišly v krásných, dlouhých šatech. Jejich průvodní slovo, přednes a sólové party byly nevšedním zážitkem.

Vánoční koncert Hanačky z BřestuZpěváci potom roztleskali sál hanáckou písničkou Vašek bel klok. Když jsme se rozcházeli s přáním pěkného prožití svátků, bylo slyšet hlasy… “to bylo letos zase krásné” a druhý přizvukoval - “oni to mají vždycky krásné”… To jsou ohlasy jen z blízkého okolí.

A co Vy ostatní? Byla vás tam hezká řádka, jak je ostatně vidět na fotkách. Jak už to bývá, plánovat se musí dopředu, a tak bychom rádi znali váš názor - chcete příští rok opět vidět Hanačku, nebo chcete změnu?

Za příznivce dechové hudby Mikiskovi

Fotogalerie k článku:

Rubrika: Kultura |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.