Halový turnaj přípravek

Publikováno 31. 03. 2013 v rubrice Sport « zpět « úvod

V sobotu 23. 3. 2013 se náš fotbalový oddíl rozloučil s letošní halovou sezónou a uspořádal pro naše nejmenší naděje hned dva fotbalové turnaje. Dopoledne bylo vyhrazeno těm úplně nejmenším hráčům, kteří s fotbalem teprve začínají, což jsou kluci (či dívky) narození v roce 2005 a později (mladší přípravka). Odpoledne jsme poté pořádali turnaj pro kategorii hráčů narozených v roce 2002 a později (starší přípravka).

Turnaj mladších přípravekMladší přípravka (2005 a mladší)

Od časných ranních hodin se začala naplňovat školní hala v Hlubočkách-Vsi mladými nadějemi našeho nejpopulárnějšího sportu. Na turnaj bylo pozváno šest mužstev z Olomoucka a v osm hodin středoevropského času mohl hlavní rozhodčí turnaje Pavel Staněk poprvé fouknout do píšťalky a zahájit tak další turnaj pořádaný pod záštitou místního FK.

Krátce po zahájení turnaje se nám vyskytnul malý, ale tradiční problém s prostorem. Jelikož školní hala není nafukovací a malé sportovce by rádo vidělo v akci co nejvíce fanoušků a rodinných příslušníků, bylo v hale opět „pěkně našláplo“. V hale obsypané diváky se v rychlém sledu odehrával jeden nelítostný souboj za druhým a zápasy plné čistého a nefalšovaného zaujetí v podání těch nejmenších sportovců zvedaly diváky z provizorních lavic.

Mladší přípravka - FK HlubočkyV bouřlivém prostředí jsme viděli velice zajímavé zápasy a kolikrát se nestačili divit, co všechno lze i v tak nízkém věku dokázat s míčem. Některá mužstva se rozjížděla pomalu a postupně přidávala (Bohuňovice), některá do toho vletěla naplno a postupem času jim docházela energie (Chválkovice), další tým proplouval turnajem konstantně špatně od začátku až do konce (Hlubočky) a někdo naopak připomínal parní válec a parádní hrou drtil jednoho soupeře za druhým (Dub n./M.).

Výsledky mladší přípravky

Vyhlášení výsledků turnaje mladší přípravkyZhruba po pěti hodinách bylo odehráno všech 15 zápasů a my mohli vyhlásit výsledky turnaje. Jasným a naprosto zaslouženým vítězem se stali borci z Dubu n./M.. Turnajem procházeli jako nůž máslem a nejenže všechny zápasy vyhráli minimálně dvoubrankovým rozdílem, ale v průběhu celého turnaje neinkasovali jedinou branku, 5 zápasů – 5 výher – skóre 18:0. Výborný týmový výkon!

Na druhém místě se ze ziskem osmi bodů a skórem 9 : 5 umístili kluci z Nových Sadů, kteří prohráli v turnaji pouze jeden zápas a to s „drtičkou“ z Dubu. Třetí místo obsadili hráči z Bohuňovic, kteří díky vzájemnému zápasu odsunuli na „bramborovou“ příčku hochy ze Slavonína.

Páté skončilo mužstvo z Chválkovic a na šestém místě se usadil, jako správný hostitel, domácí tým z Hluboček. Samozřejmě, že v této věkové kategorii nejde v žádném případě o výsledky, ale pouze o to, aby to ty naše malé nadšence bavilo.

Nejlepším střelcem turnaje se stal s pěti brankami Patrik Heinz z Dubu n./M., nejlepším brankářem Kuba Piszkiewicz taktéž z Dubu a nejlepším hráčem byl zvolen domácí borec z číslem 11 Tomáš Hanyk z Hluboček. Ovšem obdiv patří všem hráčům, kteří vyběhli na zelený povrch místní haly a nebáli se ukázat své umění.

Starší přípravka FK HlubočkyStarší přípravka (2002 a mladší)

Odpoledne se potom rozpoutaly souboje v kategorii starší přípravky a opět se bylo na co dívat. Zpestřením turnaje byla účast dívčího týmu 1. FC Olomouc, který se stal od prvního zápasu naprosto rovnocenným účastníkem turnaje. Průběh turnaje byl vyrovnanější a o konečném umístění rozhodovaly opravdu detaily.

Výsledky starší přípravky

Také zde byl jednoznačný vítěz v podobě chlapců z Chválkovic, kteří předváděli výtečné výkony a zejména akce v podání dvojice jmenovců Ondry a Kryštofa Daňkových vypadaly neuvěřitelně jednoduše. Tým prošel turnajem bez zakolísání a suverénně opanoval první místo v turnaji s plným bodovým ziskem.

Hráči starších přípravekDruhé místo si pro sebe rezervovali hoši z Bohuňovic, kteří měli v týmu taktéž několik adeptů na cenu pro nejlepšího hráče turnaje. No a o dalším umístění již rozhodovala „vysoká matematika“. Všechny čtyři týmy nastřádali po čtyřech bodech, a tak musela o konečném umístění rozhodnout minitabulka vzájemných zápasů. V té nakonec uspěli i díky vítězství nad 1. FC Olomouc 8 : 0 domácí borci a obsadili tak bronzovou příčku.

Čtvrtá skončila Velká Bystřice, která měla jistě našlápnuto na lepší umístění, ale prohrála s dívčím 1. FC a musela se nakonec spokojit s „bramborou“. Páté místo pro sebe uzmul tým 1. HFK Olomouc, který podával během turnaje velice solidní týmové výkony, ovšem naprosto pohořel v proměňování brankových příležitostí a to ho nakonec stálo lepší umístění. No a na šestém místě se umístilo mužstvo dívek z 1. FC Olomouc, které na tuto příčku odsoudila vysoká prohra s domácími borci v poměru 0 : 8. I tak se ale holky staly jednoznačně miláčky domácího publika, protože všem předvedly, že fotbal není jen záležitost mužů či chlapců. Holky děkujeme!

Hráčky 1. FC OlomoucNejlepším střelcem turnaje se stal Kryštof Daněk z Chválkovic s famózními čtrnácti brankami. Nejlepším brankářem byl zvolen Tadeáš Stoppen z Velké Bystřice. A překvapení na závěr. Turnaj neměl nejlepšího hráče, ale hráčku – Dianku Běhalovou z 1. FC Olomouc. Hráčka, která od první hvizdu rozhodčího zaujala svým pojetím hry spoustu přihlížejících diváků a fanoušků. Drobná copatá holčina neúnavně bojovala o každý míč, neohroženě vyhledávala jeden souboj za druhým, padala do střel a vrhala se i do zdánlivě předem prohraných soubojů z podstatně urostlejšími borci.

Přesto většinou z těchto soubojů vycházela vítězně a tím strhávala ostatní holky ze svého týmu k ještě většímu zaujetí a lepším výkonům. Možná nebyla nejlepší po fotbalové stránce, ale za svoji bojovnost a přínos pro tým si cenu jistě zasloužila. A jelikož jednou z cen pro nejlepšího hráče byla kromě velké dobroty od „fialové krávy“ i autobiografická knížka Tomáše Řepky „REBEL“, byla volba vedení turnaje jasná a kniha snad bude v dobrých rukou.

Shodou okolností byla, stejně jako u mladší přípravky Tomáš Hanyk, taktéž v mužstvu, které se umístilo až na šestém místě, a také stejně jako Tomáš, pobíhala po hřišti s jedenáctkou na zádech. Zajímavé.

Závěrem bych chtěl jako již tradičně poděkovat všem zúčastněným týmům za vzornou reprezentaci svého klubu a za bezproblémový průběh turnaje. Všechny zápasy turnaje byly vedeny fair play a i chování hráčů, trenérů a příznivců klubů bylo příkladné. Díky a těšíme se na další setkání ať již na zelených trávnících pod rozpáleným sluncem, anebo třeba zase za rok na nějakém tom halovém turnaji u nás v Hlubočkách či kdekoliv jinde.

Jiří Henkl

Fotogalerie: Halový turnaj přípravek v Hlubočkách

Rubrika: Sport | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.