Halový turnaj mladších žáků ve fotbale

Publikováno 02. 04. 2012 v rubrice Sport « zpět « úvod

V sobotu 24. 3. 2012 pořádal náš fotbalový klub ve školní tělocvičně další turnaj pro mládež. Tentokrát to bylo pro kluky (a jednu dívku z Velkého Týnce) narozené v roce 1999 a mladší, tzn. pro kategorii mladších žáků.

FK Hlubočky - mladší žáciTurnaje se zúčastnilo 6 mužstev z našeho regionu: FK Velká Bystřice, Sokol Velký Týnec, Sokol Slavonín, Sokol Bohuňovice, SK Bělkovice-Lašťany a domácí tým. Hrací systém turnaje sliboval pěknou porci zápasů s tím, že po skončení základní skupiny, kde se potkali všechny mužstva mezi sebou, následovala ještě dvě semifinále a finálový zápas o vítěze turnaje. V půl deváté rozhodčí poprvé pískl do píšťalky a líté boje mladých fotbalistů se rozjely.

Hala se postupně zaplnila příznivci všech mužstev, z nich se nejhlasitěji projevovali fanoušci Slavonína, kteří svůj tým neúnavně hnali vpřed. Zápasy následovaly plynule v rychlém sledu za sebou a týmy pomalu vylaďovaly formu na závěr turnaje.

Turnaj mladších žáků v kopanéNěkterá mužstva se rozjížděla pomalu (Slavonín, Velký Týnec), jiná do toho vletěla naplno od prvního hvizdu (Hlubočky). Po odehrání 12 z 15 utkání bylo jasné pouze to, že do semifinále se nepodívá tým z Velké Bystřice, který sice statečně bojoval, ale doplatil na příliš úzký kádr. Ostatních pět mužstev se seřadilo v rozmezí tří bodů, a nebylo tak vůbec jasné, kdo se jako druhý do semifinále nepodívá. Bohužel Černý Petr nakonec zůstal našim klukům, kteří poslední zápas nezvládli a podlehli týmu z Bělkovic 0:3, čímž se zařádili na konečné 5. místo.

Jednoznačně se tady, stejně jako u družstva z Velké Bystřice, ukázala šířka a kvalita našeho týmu, která je zcela nedostatečná.

Ceny pro vítězeV semifinále si to rozdal vítěz základní části, fotbalisté Velkého Týnce, proti týmu Bělkovic. Týnečtí borci potvrdili svoje zlepšené výkony a zaslouženě postoupili do finále. V něm se utkali s týmem Slavonína, jenž vcelku v poklidu přehrál do té doby solidně hrající tým Bohuňovic. V těchto fázích turnaje se naplno projevila šířka a kvalita kádru obou finalistů. Zatímco v ostatních mužstvech byla hra postavena na jednotlivcích, případně souhře dvou či tří hráčů, tato mužstva se prezentovala šesti, sedmi kvalitními hráči, což v závěru turnaje bylo naprosto zřetelné.

Ocenění nejlepších hráčůFinále mezi Velkým Týncem a Slavonínem

Pohyb, nasazení, chuť dotáhnout utkání do vítězného konce u těchto týmů i s postupujícím časem jen narůstaly a finále slibovalo zajímavý zápas, A tak se také stalo. Finále bylo opravdovým vyvrcholením turnaje se vším všudy. Výkony na hranici sebeobětování, zajímavé situace, nápadité akce, pěkné góly a samozřejmě velké emoce na obou stranách. Finále nakonec dospělo, jako jediné do penaltového rozstřelu, v němž ukázali pevnější nervy borci ze Slavonína a turnaj vyhráli.

V doplňkových kategoriích se stal nejlepším střelcem Jirka Kráčmar z Bělkovic s 8 zářezy na pažbě. Nejlepším brankářem Martin Štefek ze Slavonína a jako nejlepšího hráče trenéři zvolili Jakuba Poláčka z Bohuňovic.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem mužstvům za korektně vedené boje a slušné vystupování během celého trvání turnaje. Dík patří též panu správci za čas strávený s námi při přípravě a v průběhu turnaje. Vedení školy za poskytnutí parkovací plochy v zadní části školy a pomoc při fakturaci turnaje. No a v neposlední řadě i našim drobným sponzorům.

Jiří Henkl, FK Hlubočky

Rubrika: Sport | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.