Halový turnaj mladších přípravek

Publikováno 17. 12. 2012 v rubrice Sport « zpět « úvod

V sobotu 8. 12. 2012 proběhl ve školní hale ZŠ Hlubočky-Ves první oficiální turnaj kategorie mladší přípravky pod záštitou FK Hlubočky. Do haly se v ranních hodinách sjelo šest pozvaných družstev z našeho okresu a neúprosné souboje bojovníků narozených po 1. 1. 2004 mohly začít.

Kluci navlečení v klubových dresech, které jim v mnoha případech sahaly až ke kolenům, se od prvního hvizdu rozhodčího Pavla Staňka neúnavně hnali za merunou s touhou, dostat tento kulatý předmět do branky. Zajímavé situace, pěkné fotbalové momenty, branky, ale také srážky, slzy a úsměvné situace nám tito borci servírovali plnými doušky.

Mladší přípravka FK HlubočkyJe nutno si uvědomit, že někteří z těchto kluků ještě ani nechodí do školy, a tak si trenéři mohli hlasivky ukřičet, jenže kluci v zápalu boje neslyšeli nic a dál si hráli podle sebe.

Zápasy probíhaly před početnou diváckou kulisou, jelikož s těmito nejmenšími caparty jezdí rodiče či prarodiče jaksi samozřejmě, a tak vzhledem k akustice haly byla atmosféra výborná. Utkání běžela rychle za sebou, aby prostoje jednotlivých mužstev byly co nejmenší a my mohli krátce po obědě vyhlašovat, předávat ceny a gratulovat.

I když u těchto kategorií nejsou výsledky či body důležité, je potřeba si turnaj zhodnotit i po této stránce. Mužstva spolu sehrála základní skupinu, kde se utkala vždy každý s každým, a poté čtyři nejlepší mužstva postoupila do semifinále, vítězové semifinále do finále, až jsme našli toho nejlepšího.

Halový turnaj mladších přípravek

Výsledky turnaje

Na šestém místě se umístilo naše „družební“ mužstvo z Bělkovic-Lašťan, které na toto místo odsunulo naše družstvo z Hluboček. O všem rozhodoval poslední zápas v základních skupinách právě mezi těmito týmy a samotné utkání patřilo k jednomu z vrcholů turnaje. Oba týmy sbíraly na turnaji jen samé prohry, a tak poslední zápas v opravdu „turecké“ atmosféře byl zápasem „o všechno“. Nakonec byli o kousíček šťastnější naši borci a díky vítězství 1:0 obsadili konečnou pátou příčku.

Na čtvrtém místě se umístili kluci z Velkého Týnce, kteří v semifinále nestačili na turnajem bezkonkurenčně kráčející mužstvo Bohuňovic. Útěchou jim mohlo alespoň to, že měli v týmu nejlepšího brankáře turnaje, kterým se stal Michal Kovařík.

Halový turnaj mladších přípravekNa bronzovém stupínku se umístilo mužstvo z Nových Sadů, které v semifinále nestačilo na mužstvo z Chválkovic, když po nerozhodném výsledku v základní hrací době nezvládlo loterii pokutových kopů. Finále tedy obstarala skutečně dvě nejlepší mužstva na turnaji. Utkání to bylo naprosto vyrovnané, a tak o vítězi musely rozhodnout pokutové kopy. V těch selhali borci z Bohuňovic, a i když na turnaji neprohráli ani jediný zápas, obsadili konečnou druhou příčku. I oni měli v týmu jednoho oceněného hráče – byl jím nejlepší střelec turnaje Matyáš Chromec.

Vítězem turnaje se tak stali kluci z Chválkovic, kteří ukázali v závěrečných rozstřelech nejvíce klidu a rozvahy. V týmu měli i nejlepšího hráče turnaje Dana Vytoula.

Ceny byly rozdány, světla zhasla a turnaj se stal minulostí. Pořadatelé ovšem věří, že se tito kluci a srdcaři z řad trenérů budou setkávat i v dalších letech, ať už na zelených trávnících nebo na palubovkách sportovních hal.

Ještě jednou bych chtěl poděkovat všem týmům za korektní hru, slušné vystupování, výbornou reprezentaci svého klubu a za bezproblémový chod turnaje. V neposlední řadě patří dík i drobným sponzorům, kteří se na této akci podíleli: Instalatérství VODO-TOPO Pavla Andrése, Potraviny Palacka Mariánské Údolí, Potraviny Pajer Hlubočky-Dukla, PIV-TOM, Honeywell, Koupelny Ptáček a Restaurace U zastávky (bývalý Ervin). Děkujeme.

Jiří Henkl

Rubrika: Sport |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.