Fotbalový turnaj přípravek

Publikováno 26. 02. 2009 v rubrice Sport « zpět « úvod

V sobotu 21. února 2009 uspořádal Fotbalový klub Hlubočky ve sportovní hale v Hlubočkách 4. ročník halového turnaje v sálovém fotbale v kategorii přípravek (ročník 1998 - 2001).

Do krásně zasněžených Hluboček se nakonec dostavilo celkem sedm týmů: FK Hlubočky, FK Nové Sady, FK Nemilany, 1. FC Přerov, Sokol Příkazy, Sokol Tršice a Sokol Tršice 00. Bezmála bylo účastno v plné sportovní hale téměř 65 hráčů.

Fotbalový turnaj přípravekOd prvních zápasů byly překvapením vyrovnané souboje mužstev z různých soutěží. Družstva se utkala systémem “každý s každým” a na závěr se utkaly jednotlivé týmy dle pořadí v základní skupině v zápase o konečné umístění. Do závěrečných bojů nezasáhly pouze Příkazy, které se umístily na celkovém 7. místě. Překvapením turnaje se stalo družstvo benjamínků z Tršic označené dle ročníku narození 00. Ti si to rozdali o konečné 5. místo v bratrovesnické bitvě se staršími kolegy. Nakonec po těžkém boji podlehli 0:1, ale za bojovnost si zaslouží největší ocenění.

Fotbalový turnaj přípravekO třetí místo se utkaly domácí FK Hlubočky a 1. FC Přerov. Souboj skončil stejným výsledkem jako v základní skupině 0:1, avšak tentokrát lépe pro hosty z Přerova. Ve finále si to rozdaly dosud neporažené Nové Sady a favorit soutěže z Nemilan. V základní části se týmy rozešly smírně a jen na penalty vyhrály Nové Sady. Ve finále však nakonec těsně obhájily neporazitelnost Nové Sady a z turnaje si odvezly skalp nejcennější.

V soutěži o nejlepšího střelce zvítězil s celkovým počtem 8-mi vstřelených branek Martin Auffahrt z domácího FK Hlubočky a nejlepším brankářem byl vyhodnocen Petr Mazač z 1. FC Přerov.

V hale v Hlubočkách bylo v průběhu turnaje k vidění mnoho bojovnosti a v některých případech i fotbalového umění ze strany nejmenších adeptů fotbalu. Všichni zúčastnění si zaslouží pochvalu za čestný boj a dobrou reprezentaci svých měst a obcí.