Fotbalový rok 2011 v Hlubočkách

Publikováno 16. 11. 2011 v rubrice Sport « zpět « úvod

Dovolte mi, abych jménem Fotbalového klubu Hlubočky seznámil čtenáře Zpravodaje obce Hlubočky v pár řádcích o dění v našem klubu v průběhu roku 2011. Jak jistě víte, první polovina každého roku je dle organizace fotbalových soutěží věnována zakončení jedné sezóny a druhá polovina roku je zase věnována první polovině další sezóny. Na konci roku lze tedy hodnotit dvě sezóny.

Mistrovské zápasy

Zápas FK Hlubočky - Jakub StloukalPo sportovní stránce lze sezónu 2010/2011 označit jako úspěšnou. Muži A po velice kvalitní jarní části skončili na konečném 1. místě své soutěže a vybojovali si zasloužený postup do vyšší soutěže. Muži B se umístili na 11. místě II. třídy OFS a po rozpačitém začátku se nakonec zachránili v soutěži. Dorostenci obsadili v krajské soutěži celkově 5. místo. Starší žáci do posledního zápasu bojovali „o bednu“ v krajské soutěži, ale nakonec skončili celkově čtvrtí.

V nižších kategoriích (mladší žáci a přípravka) již nejde tak o umístění, jako spíše o fakt, že se děti baví fotbalem. Důležitým úkolem trenérů je připravovat nejmladší hráče pro vyšší kategorie. Bohužel i přes snahy fotbalového klubu nalákat do fotbalu nové kluky z Hluboček, byl zřejmý úbytek mladých chlapců. V regionu naší obce je i nadále jistě mnoho malých kluků, kteří si chtějí zahrát fotbal, nicméně některé ročníky jsou ve fotbalovém klubu zastoupeny minimálně. To je určitě velká škoda i s ohledem na budoucí vývoj.

A mužstvo – dobrý start, nakonec 4. místo

A mužstvo FK HlubočkyPodzimní část sezóny 2011/2012 lze hodnotit slovy, jednou jsi dole a jednou nahoře (nebo spíše obráceně). Muži A měli jako nováček ve vyšší soutěži fantastický rozjezd, kdy v prvních 8 zápasech měli na svém kontě 7 vítězství a jasně vévodili tabulce. Bohužel závěr podzimu se projevil určitým herním i výsledkovým poklesem, především po drtivé domácí prohře s Bělkovicemi, a nakonec je tento tým aktuálně na 4. místě. I přesto je to prozatím výrazný úspěch.

Muži B

Muži B jsou trochu za očekáváním, především z důvodu špatného začátku, ale doufám, že na jaře bude bodů přibývat. Dorostenci letos zřejmě nenaváží na výborné výsledky z minulých několika sezón a vlivem několika zranění a také opadnutí formy opor jsou po podzimu v dolních patrech tabulky.

Žáci FK HlubočkyŽákovské kategorie trpí nedostatkem hráčů

V žákovské kategorii se bohužel projevil nedostatek hráčů z Hluboček a museli jsme naplno rozjet spolupráci s fotbalovými kluby z okolních vesnic, které jsou v podobné situaci jako náš klub a vytvořit společný tým. Výsledkově to prozatím stačí na spodní polovinu tabulky.

Investice na hřišti

Fotbalový klub vykonává v průběhu roku také mnoho činností v oblasti mimozápasových aktivit. I v letošní sezóně jsme pokračovali v modernizaci areálu FK, především díky aktivitě a spolupráci s obcí v čerpání evropských dotací. Na jaře byla postavena dřevěná pergola u kiosku, byl vydlážděn prostor před šatnami a byly zhotoveny nové lavičky a stoly.

Intenzivně se začalo pracovat i na zatravnění tréninkové škvárové plochy, ale toto je běh na delší trať. Bohužel nemožnost využívat tréninkové hřiště s sebou přináší negativa v podobě vysokého zatížení hlavního hřiště, což má vliv na kvalitu travnaté plochy. Také v současnosti nelze využívat náhradní hřiště k tréninkům v zimním období. Ale zatravnění škváry je nutný krok ke zlepšení tréninkových i hracích podmínek.

Arabela Team na hřišti FKHTurnaje a kulturní program

V zimní přestávce na začátku roku jsme uspořádali dva fotbalové turnaje v hale v Hlubočkách, jeden v kategorii přípravka a druhý v kategorii starší žáci. Především ten pro kategorii přípravek měl velkou účast, kdy se turnaje zúčastnilo 7 týmů z olomouckého regionu, což představuje přibližně 70 hráčů.

V měsíci červnu, v rámci oslav 65 let od založení prvního fotbalového klubu v Hlubočkách, jsme opět zorganizovali zábavnou show, kdy k nám přijelo několik mediálně známých tváří. V měsíci listopadu jsme jako každý rok zajistili výlet nejmladších dětí do Aquacentra v Bohuňovicích.

Ženy a kluci u příležitosti oslav 65 let FKHJistě neřeknu nic nového, když zmíním, že i Fotbalový klub bojuje s nemalými problémy. V návaznosti na demografický vývoj a množství jiných aktivit je znatelný úbytek dětí. Fotbalový klub má otevřeny své dveře pro každého kluka, popř. holku, kteří by si chtěli zahrát fotbal. Přijít na trénink lze kdykoliv, informace o klubu lze zjistit na webových stránkách www.fkhlubocky.cz nebo na emailu posta@fkhlubocky.cz.

Obec Hlubočky – hlavní partner FKH

FK HlubočkyV oblasti financí, tak jako všude jinde, stoupají výdaje vlivem narůstání cen energií, pohonných hmot a dalších položek a o podpoře sportu ze strany státu, ČSTV a ČMFS se nemá cenu ani zmiňovat. Z účetního pohledu totiž není o čem. Fotbalový klub nemá významné sponzory, kteří by plnili příjmovou část vysokým procentem, a z tohoto důvodu si vážíme dlouholeté spolupráce s obcí.

Odrazem této spolupráce je jistě relativně velké množství dětí, pohybujících se ve fotbalovém klubu, kterým jsme schopni nabídnout mimoškolní aktivitu. Jistě bychom ale přivítali každého dobrovolníka, který by měl chuť se jakýmkoliv způsobem ve Fotbalovém klubu Hlubočky realizovat.

Fanoušci FK HlubočkyFanoušci z Hluboček – 12. hráč na hřišti

V závěru bych chtěl poděkovat všem našim fanouškům, kteří váží cestu na mistrovské zápasy do fotbalového areálu v Hlubočkách, případně i na venkovní zápasy. Atmosféra na stadiónu má odezvu v širokém okolí a mnoho mužstev nám ji závidí. Bylo i několik venkovních zápasů, kdy na stadiónu bylo více příznivců z Hluboček než domácích. Vedení FK se nadále snaží těmto příznivcům vycházet vstříc.

Poděkoval bych také všem lidem, kteří se pohybují kolem hlubočského fotbalu, protože je jich potřeba a bez nich by to vůbec nefungovalo. Dík patří také všem sponzorům Fotbalového klubu Hlubočky.

Ing. Tomáš Svozil, předseda FK Hlubočky

Rubrika: Sport | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (2)

 1. analfabet (17.11.2011 - 15:11) odpovědět IP: 88.146.150.2

  Poděkoval bych také všem lidem, kteří se pohybují kolem hlubočského fotbalu, protože je jich potřeba a bez nich by to vůbec nefungovalo tak zacni poslouchat a naslouchat co ti rikaji a zacni podle toho jednat a ne ty tvoje kamaradcofty

  1. Tomáš Svozil (18.11.2011 - 13:28) odpovědět IP: 193.179.220.250

   Dobrý den,
   bohužel tomu příspěvku vůbec nerozumím. Veškeré věci, které se dějí kolem klubu se konzultují ve větším počtu lidí, ale samozřejmě přivítám každého dalšího, který by rád pomohl a něco udělal nebo zařídil. Ale že by těch dalších lidí bylo kvanta to se nedá říct. Aspoň napiš celé jméno, ať to můžeme někdy probrat na zápase.

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.