Fotbalový rok 2010 v Hlubočkách

Publikováno 22. 11. 2010 v rubrice Sport « zpět « úvod

Dovolte mi, abych jménem Fotbalového klubu Hlubočky seznámil čtenáře Zpravodaje obce Hlubočky v pár řádcích o dění v našem klubu v průběhu roku 2010. Jak jistě víte, první polovina každého roku je dle organizace fotbalových soutěží věnována zakončení jedné sezóny a druhá polovina roku je zase věnována první polovině další sezóny. Na konci roku lze tedy hodnotit dvě sezóny.

Zápas FK HlubočkyJarní část sezóny

Jarní část sezóny 2009/2010 bude zapamatovatelná pro historiky především díky skutečnosti, že se na průběhu a regulérnosti velkou měrou podepsalo počasí. Na každoroční realitu, že se neodehrají první jarní kola z důvodu sněhové nadílky jsme si už v našem údolí zvykli a nejinak tomu bylo i toto jaro. Hned první zápasy byly přeloženy z konce března na konec června.

To co se ale potom dělo v květnu historie nepamatuje. Spousta přeložených zápasů, organizační problémy s hledáním vhodných termínů, zajištěním dopravy, zajištěním pořadatelů na vložené domácí zápasy, částečný úbytek diváků, problémy s přípravou kvalitního terénu přivodilo těžkou hlavu mnoha fotbalovým činovníkům, nejenom v našem klubu.

Historický úspěch dorostenského týmu a postup B mužstva

Dorostenecký tým FK HlubočkyNicméně po sportovní stránce lze sezónu 2009/2010 označit jako úspěšnou. Muži A skončili na konečném 4. místě své soutěže, muži B se umístili na konečném 2. místě III. třídy OFS a postoupili do vyšší soutěže. Dorostenci dosáhli historického úspěchu, když vyhráli krajskou soutěž Olomouckého krajského fotbalového svazu.

Bohužel však z důvodu nedostatku většího množství hráčů, který by dovolil vytvořit tým mladšího i staršího dorostu, se naše mužstvo vzdalo postupu do vyšší soutěže. Starší žáci do posledního zápasu bojovali o „bednu” v krajské soutěži, ale nakonec skončili celkově čtvrtí.

V nižších kategoriích (mladší žáci a přípravka) již nejde tak o umístění jako spíše o fakt, že se děti baví fotbalem a důležitým úkolem trenérů je připravovat nejmladší hráče pro vyšší kategorie. Z tohoto pohledu byl daný cíl plněn a doufám, že tato kategorie nebude v dalším období vysychat. V regionu naší obce bude i nadále jistě mnoho malých kluků, kteří si budou chtít zahrát fotbal.

Podzimní sezóna - muži A jsou po patnácti zápasech na 1. místě

Muži A - FK Hlubočky, první místo v soutěži po podzimní sezóněPodzimní část sezóny 2010/2011 nevypadá z pohledu FK Hlubočky také vůbec špatně. Muži A jsou po patnácti zápasech na 1. místě své soutěže, dorostenci po nemastném - neslaném začátku zvládli závěr podzimu také na výbornou a drží se v silné vedoucí čtyřce.

Z mého pohledu jsou překvapením výkony starších žáků v krajské soutěži. Dokázali totiž vyhrát posledních 8 zápasů v řadě a jsou již na 3. místě. Kategorie mladších žáků a přípravky se stabilizovaly jak z pohledu hráčského, tak i z pohledu trenérského. Pouze muži B jsou trochu za očekáváním, především z důvodu špatného začátku.

Ing. Tomáš Svozil - předseda FK Hlubočky (vpravo)Projekty evropských dotací

Fotbalový klub vykonává v průběhu roku také mnoho činností v oblasti mimozápasových aktivit. I v letošní sezóně jsme pokračovali v modernizaci areálu FK, především díky aktivitě a spolupráci s obcí v čerpání evropských dotací. Na jaře byl vybudován přístupový chodník k prvkům dětského hřiště a v prázdninových měsících došlo k rekonstrukci elektroinstalace v celém objektu, rekonstrukci střechy a vymalování všech místností.

FK HlubočkyÚspěšně jsme prošli přípravnou fází dalšího projektu na rok 2011. Všechny tyto práce jsou dosti administrativně náročné, nicméně jejich přínos je zřejmý pro každého návštěvníka našeho areálu. Jako každoročně proběhla částečná rekonstrukce travnaté plochy, ale bohužel vlivem nepříznivého počasí, především v měsíci srpnu, není ke konci roku travnatý povrch v optimálním stavu.

Mimozápasové aktivity

FK HlubočkyV měsíci listopadu jsme opět zorganizovali výlet nejmladších dětí do Aquacentra v Bohuňovicích. V zimní přestávce na začátku roku jsme uspořádali dva fotbalové turnaje v hale v Hlubočkách. Především ten pro kategorii přípravek měl velkou účast, kdy se turnaje zúčastnilo 8 týmů z olomouckého regionu, což představuje přibližně 80 hráčů. V této kategorii je i bohatý doprovod, takže se v hale pohybovalo téměř 150 osob, což historie haly nepamatuje.

Tribuna - fanoušci FK HlubočkyZ důvodu přeložených a dohrávaných utkání se nám bohužel nepodařilo v červnu uskutečnit plánovaný sportovní den, ale děti o tuto akci nepřišli, pouze se přesunula na listopad do sportovní haly. V říjnu se na našem hřišti odehrál zápas starostů Mikroregionu Bystřička proti týmu hejtmana Tesaříka. V průběhu zimního období se uskutečnilo několik hokejových zápasů hráčů a příznivců klubu na Zimním stadionu v Olomouci.

Stanislav Spružanský - trenér A mužstvaFotbalový klub Hlubočky hledá sponzory

Jistě neřeknu nic nového, když zmíním, že i náš fotbalový klub bojuje s nemalými problémy. V návaznosti na demografický vývoj a množství jiných aktivit je patný sice malý, ale přesto znatelný úbytek dětí. V oblasti financí, tak jako všude jinde, stoupají výdaje vlivem narůstání cen energií, pohonných hmot a dalších položek, a o podpoře sportu ze strany státu, ČSTV a ČMFS se nemá cenu ani zmiňovat. Z účetního pohledu totiž není o čem.

Hombok FansFotbalový klub nemá významné sponzory, kteří by plnili příjmovou část vysokým procentem a z tohoto důvodu si vážíme dlouholeté spolupráce s obcí. Odrazem této spolupráce je jistě relativně velké množství dětí, pohybujících se ve fotbalovém klubu, kterým jsme schopni nabídnout mimoškolní aktivitu. Jistě bychom ale přivítali každého dobrovolníka, který by měl chuť se jakýmkoliv způsobem ve Fotbalovém klubu Hlubočky realizovat.

Hombok Fans - unikum v soutěži

V závěru bych chtěl poděkovat všem našim fanouškům, kteří váží cestu na mistrovské zápasy do fotbalového areálu v Hlubočkách, případně i na venkovní zápasy. Atmosféra na stadiónu má odezvu v širokém okolí a mnoho mužstev nám ji závidí.

Jako příklad může posloužit citace z webu Sokola Slavonín po našem společném podzimním zápase „Po dobu celého zápasu vytvořili úžasnou diváckou kulisu domácí fans. Jejich chorály, choreo a pyrotechnika nemá v soutěži konkurenci.”

Vedení FK se bude snažit těmto příznivcům i nadále vycházet vstříc. Poděkoval bych také všem lidem, kteří se pohybují kolem hlubočského fotbalu, protože je jich potřeba a bez nich by to vůbec nefungovalo. Dík patří také všem sponzorům Fotbalového klubu Hlubočky.

Ing. Tomáš Svozil, FK Hlubočky

Rubrika: Sport | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.