Fotbalová sezóna z pohledu FK Hlubočky

Publikováno 25. 06. 2010 v rubrice Sport « zpět « úvod

Zápas FK HlubočkyV neděli 20. června skončila fotbalová sezóna 2009/2010. Z pohledu Fotbalového klubu Hlubočky bude tato sezóna zapamatovatelná z několika hledisek a to především její jarní část.

Na průběhu a regulérnosti jarní části se velkou měrou podepsalo počasí. Na skutečnost, že se neodehrají první jarní kola z důvodu sněhové nadílky jsme si už zvykli a nejinak tomu bylo i tuto sezónu, kdy hned první zápasy byly přeloženy z konce března na konec června.

To co se ale potom dělo v květnu historie nepamatuje. Spousta přeložených zápasů, organizační problémy s hledáním vhodných termínů, zajištěním dopravy, zajištěním pořadatelů na vložené domácí zápasy, částečný úbytek diváků, problémy s přípravou kvalitního terénu apod. Nicméně po sportovní stránce lze z našeho pohledu tuto sezónu označit jako úspěšnou.

Zápas FK HlubočkyMuži A - 4. místo I. B třída OKFS

Jako každý rok i letos byl stanoven konečný cíl pro A mužstvo mužů postup do vyšší soutěže. Již před sezónou ale probleskovaly kuloárové zvěsti o skupování nejlepších hráčů týmem z Bouzova a o enormní snaze tohoto týmu (jeho hlavního sponzora) postoupit. Tyto informace se beze zbytku potvrdily a ostatní týmy soutěže už hrály jenom o zbývající příčky.

V průběhu sezóny se náš tým objevil i na 2. příčce, nicméně z nejvyšších příček ho srážely nevyrovnané výkony a někdy nepochopitelné prohry (Příkazy, Chválkovice, Červenka). Celkové umístění je trochu za předsezónním očekáváním. Do další sezóny bude snaha o další postupné doplňování kádru.

Muži B - 2. místo III. třída OFS

Zápas FK HlubočkyI B mužstvo mužů usiluje už třetím rokem o postup. V letošním roce se kádr mužstva stabilizoval a nebylo potřeba jej významně doplňovat z kádru áčka. B mužstvo dokázalo sehrát několik dobrých zápasů, především s týmy z horních pater tabulky, ale na druhou stranu prohrát neprohratelné (Jívová, Blatec). Střelecká potence je nadále vysoká, protože již třetí rok dokázal B tým vstřelit nejvíce branek ze všech mužstev tabulky. Není výjimkou ani vstřelení deseti branek v zápase.

Situace na čele III. třídy se v průběhu celé sezóny radikálně měnila a o umístění na prvních třech místech rozhodovalo až poslední kolo. Náš tým poslední zápas v Dlouhé Loučce zvládl a vzhledem k faktu, že z této soutěže postupují týmy na prvních dvou místech si náš B tým v příští sezóně vyzkouší vyšší soutěž.

Dorost - 1. místo krajská soutěž OKFS

Dorostenecký tým FK HlubočkyMužstvo dorostu bylo v této sezóně nejúspěšnějším týmem Fotbalového klubu Hlubočky. Dokázalo vyhrát svou skupinu krajské soutěže dorostu a v průběhu sezóny pouze ve dvou případech okusilo hořkost porážky. Mnoho zápasů tohoto týmu mělo i svou kvalitu a náš tým dokázal vstřelit i množství branek. Bohužel vzhledem k organizaci krajského přeboru (nutno vytvořit 2 mužstva - starší a mladší dorost) nejsme schopni dostát podmínkám účasti a náš tým se vzdal postupu. Doufáme, že naši dorostenci se i přes odchod některých zkušených hráčů i v příštím roce poperou o nejvyšší příčky.

Starší žáci - 4. místo krajská soutěž OKFS

Zápas FK HlubočkyV týmu starších žáků se letos sešel velice dobrý ročník hráčů. V podzimní části potvrzovali své ambice a skončili na druhém místě s nepatrnou ztrátou na prvního. V zimním období vyhráli halový turnaj v Hlubočkách. Bohužel v jarní části měli několik herních výpadků a v posledním zápase bojovali pouze o konečné třetí místo. Obdrženou brankou v poslední minutě zápasu nakonec přišli i o toto třetí místo.

Před začátkem sezóny byl konečný cíl jistě vyšší a 4. místo je nepatrné zklamání. Bohužel v příštím roce přijde zřejmě tabulkový propad, protože je významný nedostatek hráčů této kategorie (především ročník narození 1997) a budou muset vypomáhat hráči z týmu mladších žáků.

Mladší žáci - 12. místo krajská soutěž OKFS

Hombok FansV případě týmu mladších žáků se významně projevila neúčast hráčů ročníku narození 1997. Většina našich soupeřů byla fyzicky vyspělejší a od toho se odvozovaly i výsledky.

Projevil se také fakt, že z kmenových hráčů FK Hlubočky této kategorie je 5 hráčů na hostování v Sigmě Olomouc, popř. 1 HFK Olomouc. Většinu zápasů odehrálo i několik hráčů přípravky.

Změna organizace zápasů mladších žáků v příští sezóně (7+1 hráčů) je pro nás v současné době výhodná, protože nebude potřeba takové množství chlapců, nicméně hlavní úkol pro FK je doplňování této kategorie.

Zápas FK HlubočkyPřípravka

V případě mužstva přípravky bylo vidět, kterých turnajů se zúčastnili nejstarší hráči a kterých ne. V případě účasti těchto hráčů náš tým dokázal své zápasy vyhrávat. Nicméně cílem tohoto týmu není vyhrávat zápasy a umisťovat se na prvních místech, ale přivést nejmenší chlapce, příp. děvčata k fotbalu, zajistit těmto dětem určitou mimoškolní sportovní aktivitu, připravovat je pro vyšší kategorie. Z tohoto pohledu je daný cíl plněn a doufám, že tato kategorie nebude v dalším období vysychat. V regionu naší obec bude i nadále jistě mnoho malých kluků, kteří si budou chtít zahrát fotbal.

Mimosportovní aktivity

Zápas FK HlubočkyI v letošní sezóně jsme pokračovali v modernizaci areálu FK. V prázdninových měsících došlo k rekonstrukci sociálních zařízení a na jaře byl vybudován přístupový chodník k prvkům dětského hřiště. V měsíci červenci bude provedena rekonstrukce elektroinstalace v celém objektu a rekonstrukce střechy. Na podzim je v plánu provedení vydláždění prostoru před šatnami, výstavba kryté terasy u kiosku a nákup nových laviček a stolů. Jako každoročně proběhne částečná rekonstrukce travnaté plochy.

Zápas FK HlubočkyV loňské sezóně jsme opět zorganizovali výlet dětí do Aquacentra v Bohuňovicích, uspořádali jsme dva halové turnaje v hale v Hlubočkách. Bohužel z důvodu přeložených a dohrávaných utkání se nám nepodařilo uskutečnit sportovní den v závěru sezóny. Naše snaha je uspořádat sportovní den na konci prázdnin. V průběhu zimního období se uskutečnilo několik hokejových zápasů hráčů a příznivců klubu na Zimním stadionu v Olomouci.

Atmosféra zápasů má odezvu v širokém okolí

Hombok FansV závěru bych chtěl poděkovat všem našim fanouškům, kteří váží cestu do fotbalového areálu v Hlubočkách, případně i na venkovní zápasy. Atmosféra na stadiónu má odezvu v širokém okolí a mnoho mužstev nám ji závidí. Vedení FK se bude snažit těmto příznivcům i nadále vycházet vstříc. Poděkoval bych také všem lidem, kteří se pohybují kolem hlubočského fotbalu, protože je jich potřeba celkem velké množství a bez nich by to vůbec nefungovalo. Dík patří také všem sponzorům Fotbalového klubu Hlubočky.

Ing. Tomáš Svozil - FK Hlubočky, foto: Petr Plíska

Mohlo by vás také zajímat:

Rubrika: Sport | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. Petr Plíska (25.06.2010 - 16:40) odpovědět IP: 77.48.155.242

    Zajímavé bude sledovat derby FK Hlubočky - FK Velká Bystřice v příští sezóně. Velká Bystřice se probojovala do stejné soutěže a v zákulisí se šeptá, že někteří naši hráči FKH přestoupí právě do tohoto klubu…

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.