Fotbalisté Hluboček porazili v infarktovém utkání Drahlov 3:1

Publikováno 14. 04. 2010 v rubrice Sport « zpět « úvod

Po velmi dobrém výkonu a vítězství v minulém kole v Bohuňovicích hostili fotbalisté FK Hlubočky v dalším kole soutěže v sobotu 10. dubna 2010 tým z dolních pater tabulky FC Drahlov. Utkání přihlížela velice slušná divácká kulisa. Před začátkem utkání trenér Sprušanský nabádal hráče, aby soupeře nepodcenili a snažili se jej dostat pod tlak od první minuty utkání.

První poločas

Zápas FK Hlubočky – FC Drahlov

Tato slova si hráči vzali k srdci a už ve 24. vteřině utkání měl po přihrávce Žáčka první gólovou šanci Stloukal, ale brankáře hostí nepřekonal. Náš tlak i nadále pokračoval a v rozmezí mezi 3. a 19. minutou se nejčastěji snažil zakončovat Žáček, ale jeho střely vždy minuli branku. Po přečkaném úvodním tlaku se hosté pokoušeli nákopy na útočníky překvapit naši obranu, což se jim nepodařilo ani v jednom případě. Další nápor odstartoval v 31. minutě po přihrávce Žáčka nepřesně střílející Melichárek.

Ve 33. minutě po centru Melichárka a přiťuknutí Stloukala měl na kopačce gól Žádník, ale ani nadvakrát neuspěl. Ve 36. minutě přihrával Melichárek opět Žádníkovi, který nedokázal brankáře hostí překonat. Těsně před poločasem našel Žáček v pokutovém území nádhernou přihrávkou Melichárka jemuž míč ovšem nesedl a skončil mimo branku.

Druhý poločas

Do druhého poločasu naši hráči nastupovali s tím, aby se pokusili konečně vsítit branku a neudělali nějakou zbytečnou chybu v obranné fázi. Stejně jako první poločas i ten druhý se nesl v duchu obléhání soupeřovi branky. Postupně se mezi 46. až 54. minutou pokoušeli o střelbu Žáček, Stloukal, znovu Žáček a Melichárek. Brankář hostí ovšem bez větších problémů střely zlikvidoval. V 63. minutě po přihrávce Najmana šel sám na branku Žáček, ale vystřelil nepřesně. Poté se osmělili i hosté, ani oni však svou šanci v 67.minutě neproměnili.

V 70. minutě už se jim to však již podařilo. Po centru do vápna si náš brankář Kolář při pokusu vyboxovat míč dal vlastní gól - 0:1. V této situaci jsme se neocitli poprvé (viz. minulé domácí utkání), a proto nám chvíli trvalo, než jsme se vzpamatovali. V 76.minutě po střele Melichárka vykopával míč hostující obránce z prázdné branky. V infarktovém závěru se naši hráči konečně prosadili. V 80. minutě se ve vápně uvolnil Melichárek a krásnou střelou nedal brankáři šanci zasáhnout - 1:1.

Zápas FK Hlubočky – FC DrahlovDalší gól přišel v 84. minutě kdy se po autovém vhazování dostal míč k Frýdkovi a ten nezaváhal 2:1. Ani po tomto gólu náš tlak neustal a v 88. minutě Ferenčík přehodil s brankářem i branku. Završení utkání přišlo přesně v 90. minutě kdy po nejhezčí kombinační akci a vyšachování hostující obrany skóroval Melichárek po přihrávce Ferenčíka - 3:1.

Průběh utkání a konečný výsledek bude určitě i skvělou pozvánkou pro naše příznivce na další domácí utkání týmu mužů, které se uskuteční od 16,30 hod. v sobotu 24. dubna 2010. Na domácím hřišti hostíme silný tým z Moravského Berouna.

Soupis FK Hlubočky: Kolář, Foukal, Krajc, Frýdek, Šperka R., Najman, Stloukal (77. Pecůch), Žáček, Ferenčík, Melichárek, Žádník (57. Krbeček).

Dařilo se i většině dalších týmů FK Hlubočky. Své utkání vyhrál B tým mužů a tým dorostu a z turnajového vítězství se radovali i hráči přípravky. Pouze mladší a starší žáci nestačili na své soupeře.