Folkování Na Letním

Publikováno 13. 07. 2010 v rubrice Kultura « zpět « úvod

Pravděpodobně největší letní akce tohoto roku v Hlubočkách se uskutečnila v sobotu 10. července 2010 v amfiteátru Na Letním v Mariánském Údolí. Festival Folk na Letním se koná pravidelně od roku 2005 a byl to tedy letos již 6. ročník.

Amfiteátr Na Letním v Mariánském Údolí

Devět skupin v rozpáleném amfiteátru

Devět kapel ve stylu folk, country, bluegrass a lidových písní se představilo publiku, které čítalo na 150 platících diváků, což není oproti předchozím ročníkům mnoho. Možná dali folkaři v sobotním tropickém letním počasí raději přednost koupání před rozpáleným amfiteátrem, jehož skvělou akustiku a atmosféru si opět kapely pochvalovaly.

Tento festival se tradičně řadí spíše mezi menší přehlídky folku a vytváří přátelskou atmosféru, kde se mnoho zúčastněných lidí zná osobně. Letos připravil hlavní pořadatel Aleš Quack Kubis vystoupení osvědčených skupin, jejichž značnou část tvořili interpreti známí již z minulých ročníků.

Skupina PoutníciPoutníci jako hlavní hvězda festivalu

Mezi nové tváře a hlavní hvězdu festivalu patřila skupina Poutníci, která putuje po českých zemích již více než 40 let. V poněkud omlazené sestavě zahráli celkový průřez svou dlouholetou tvorbou, dostalo se tedy i na nejznámější klasické skladby této hudební legendy.

Od folku až po lidovky

Kapela Bob a BobciKromě Poutníků bylo od půl čtvrté do půlnoci možné vidět a hlavně slyšet kapely DC Vocal z Olomouce, přijel také Dostavník z Borové, Alibaba z Horky a pardubičtí Marien. Bob a Bobci vytáhli z klobouku notnou dávku humoru, Stráníci opět vážili cestu až z Litvínova a olomoucké Domino zpestřilo program svými lidovkami. Na závěr festivalu přijala pozvání Epy de Mye z jihu Čech - tentokrát pouze se dvěma původními členy, nicméně druhého kytaristu na závěrečnou část vystoupení doplnil náhradník a svých pár minut slávy si užila na podiu i jejich fenka Líza.

Moderátor Mirek OšanecZábava a letní pohoda

Nutno také zmínit a pochválit skvělé moderování redaktora Českého rozhlasu Sever Mirka Ošance, který během odpoledne a večera připravil pro diváky řadu vtipných momentů. Ostatně celý festival byl naladěn na zábavnou a pohodovou notu. Občerstvení se taky letos povedlo – zvlášť grilované speciality chutnaly výborně.

Zdá se tedy, že se Folk na Letním 2010 celkově vydařil. I když návštěvníků mohlo přijít přeci jen o něco víc, určitě se bylo na co dívat a pozvané kapely předvedly kvalitní vystoupení.

Poděkování patří všem pořadatelům, účinkujícím, divákům, zvukařům za perfektní ozvučení a také obci Hlubočky za finanční grant, díky kterému bylo možné akci uspořádat. Příští rok se třeba na této akci opět potkáme…

Mohlo by vás také zajímat:

Text a fotky: Petr Plíska

Video: Folk Na Letním 2010

Autor videa: Jiří Frýdek, hudba: Epy de Mye

Fotogalerie k článku:

Rubrika: Kultura | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. Lidka Erbesová (15.07.2010 - 10:38) odpovědět IP: 217.170.98.146

    Musím říct, že letošní Folk Na Letním se mi moc líbil, osobně jsem ráda, že se tento komornější festiválek v Mariánském Údolí pořádá. Vše velmi dobře zvládnuté a připravené: zvuk, světla, organizace, občerstvení /tady dávám jedničku s hvězdičkou za výbornou makrelu a steak z kuřecího, který se na jazyku rozplýval/, počasí přálo až moc, atmosféra skvělá. Otázkou zůstává, proč v lavicích bylo tak poskrovnu lidí z Mariánského Údolí, Hluboček, tak málo lidí celkově……Napadají mě různé důvody jako příliš vysoké vstupné, sluníčko, které ten den opravdu pálilo, špatná propagace, nezájem o tento žánr hudby. V tom případě by mě ale zajímalo, jaký žánr, styl by lidi z okolí na Letní přitáhl. Přehlídka dechovkových kapel? Doufám, že pořadatele tato malá návštěvnost neodradí a příští rok zorganizují festival znovu. Já přijdu určitě.

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.