FK Hlubočky - FK Autodemont Horka nad Moravou 5:1 (3:0)

Publikováno 27. 04. 2009 v rubrice Sport « zpět « úvod

V 19. kole I. B třídy skupiny B změřilo naše A mužstvo mužů síly s týmem Horky nad Moravou. Postavení obou mužstev v tabulce hovořilo velice výrazně pro domácí. Hosté přijeli s jasnou taktikou, soustředit se na obranu a spoléhat na rychlé protiútoky. Za slunečného počasí utkání sledovalo asi 200 diváků.

FK Hlubočky - Horka nad Moravou

První poločas

Do první půle vstoupili mnohem lépe domácí. Hned od úvodních minut zatlačili hosty před jejich branku. Již v 5.minutě po rohovém kopu hlavičkoval Libor Hammer, ale střelu vyrazil na brankové čáre hostující obránce. Hosté hráli po celý zápas velice zataženi a tak bylo místy složité dostat se do jejich velkého vápna. Přesto první gól utkání na sebe nedal dlouho čekat.

V 15. minutě pronikl po pravé straně, Radek Dohnal, jeho střelu ještě hostující brankář vyrazil, ale po dorážce od toho samého hráče se poprvé rozvlnila sít v brance hostí - 1:0. Hned v 17. minutě se skóre měnilo znovu. Tonda Melichárek dostal kolmou nahrávku za obranu hostí a podél vybíhajícího brankáře skóroval - 2:0.

FK Hlubočky - Horka nad MoravouAž za stavu 2:0 se osmělili i hosté. Z přímého kopu nastřelili tyč domácí branky a následná dorážka šla hodně vysoko nad branku. Po jednom z rychlých protiútoků do obrany domácích šel sám na domácího brankáře hostující útočník, ovšem brankář Bednařík jeho střelu vyrazil. O několik minut později měli domácí další šanci na vstřelení branky. Lukáš Ferenčík po pěkné akci a narážečce na úrovni velkého vápna hostí ovšem branku přestřelil.

Domácí si v těchto minutách hlídali průběh utkání a vytvářeli si další šance, ale třetí branku viděli domácí fanoušci až v poslední minutě první půle. Ve 45. minutě byl faulován Zdeněk Krajc a Tonda Melichárek se z přímého kopu z dvaceti metrů nemýlil a vsítil svůj druhý gól v utkání - 3:0.

Druhý poločas

FK Hlubočky - Horka nad MoravouDruhá půle se nesla v duchu té první. Domácí byli velice často nastěhováni před hostující brankou a chtěli vstřelit ještě další branky. To se jim povedlo v rozmezí 5ti minut. V 67. minutě kopal přímý volný kop Libor Hammer a míč skončil opět za zády hostujícího brankáře - 4:0. Hned v 71. minutě se skóre měnilo znovu. Radek Najman se dostal ke sražené střele ve velkém vápně a uklidil míč do sítě - 5:0.

Následovaly další nevyužité šance. Zdeněk Krajc rybičkou nedosáhl na centr z pravé strany hřiště, Lukáš Ferenčík šel z levé strany sám na brankáře hostí, udělal mu kličku ale z následné střely trefil pouze spojnici tyče a břevna. Z dalšího z četných přímých kopů měl Tonda Melichárek možnost završit svůj hattrick, ovšem hostující brankář jeho střelu reflexivně vyrazil na roh. Domácí nakonec ale neudrželi čisté konto. V 80. minutě po zbytečném faulu před šestnáctkou nastřelil hostující hráč břevno domácí branky a míč se snesl přímo na hlavu nekrytého Tomáše Kalvy a ten zařídil čestný úspěch hostí - 5:1.

Utkání prvního s posledním tedy skončilo výrazným vítězstvím domácích. Věřme, že hráči FK Hlubočky budou ve zlepšených výkonech pokračovat i nadále.

Sestava FK Hlubočky:
Bednařík - Dohnal (Fatrdla), Najman, Hammer, Stibor - Krajc (Pudil), Jirák, Ferenčík, Šperka - Frýdek (Krbeček), Melichárek
Trenér: Jan Tichý

Výsledky ostatních týmů FK Hlubočky

Obdobně jako A mužstvu mužů se dařilo i ostatním týmům FK Hlubočky. V krajské soutěži porazili mladší žáci Sokol Tovačov 2:1, starší žáci přehráli téhož soupeře 3:0, dorostenci zvítězili nad FKM Opatovice-Všechovice 3:2 a ve III.třídě B mužstvo mužů porazilo Sokol Náklo 5:1.