Finanční pomoc Základní škole Hlubočky

Publikováno 24. 09. 2010 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

Možná se dostala až k vám informace, že školy v následujících letech až do roku 2013 si mohou finančně polepšit z tzv. evropských peněz. Samozřejmě, že nechceme zůstat pozadu a snažíme se vytvořit pro naše žáky srovnatelné podmínky s ostatními školami. Tak jsme neváhali a do předem avizovaného jednoduchého projektu EU Peníze školám jsme se po pečlivém zvážení přihlásili.

Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Základní škola Hlubočky - VesPrincip tohoto projektu spočívá ve využití předpřipravených šablon, které může použít každá škola. Jedna část dotace je poskytována v pevné výši pro každou školu, druhá část odpovídá počtu žáků. Můžeme tak získat evropskou dotaci z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, aniž bychom museli řešit složité problémy kolem přípravy a administrace projektu. Šablon je celkem 22 a týkají se sedmi různých oblastí, např. cizích jazyků, čtenářské gramotnosti, používání informačních technologií.

Je pravda, že avizovaná jednoduchost není zas až tak jednoduchá. Celý pedagogický sbor čeká náročná práce při tvorbě pracovních listů a pomůcek, při přípravě na vyučovací hodiny, které zefektivní výuku v případě dělených hodin, a také účast na seminářích v rámci dalšího vzdělávání. A toto vše se bude odehrávat ve volném čase všech vyučujících.

Více než milion pro základní školu

A jedna přece jen dobrá zpráva na závěr – tento projekt už máme schválený a naše škola dostane na jeho realizaci něco málo přes milion korun. Tak nám držte palce, ať se nám to povede na jedničku a hlavně ať získané peníze splní svůj účel – zmodernizují výuku vašim dětem.

Po dohodě se starostou obce jsme se dohodli na spolupráci se ZŠ Hlubočky - Mariánské Údolí, abychom se zbytečně v programu nepřekrývali. Tato škola se do programu zapojí v příštím roce, protože letos realizuje projekt Energetických úspor, který nás pro změnu čeká v roce příštím.

Mgr. Libuše Balášová, ředitelka Základní škola Hlubočky

Rubrika: Školy a školky | Téma: ,  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (1)

  1. zetková (24.09.2010 - 21:15) odpovědět IP: 88.146.150.2

    Myslím si, že palce, aby to vyšlo, by měli držet rodiče a potažmo všichni občané Hluboček. Každá koruna vložená do vzdělání, se stonásobně vyplatí. Zdravím celý pedagogický sbor. A ty palce samozřejmě držím.

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.