Festival Folk Na Letním 2009

Publikováno 22. 07. 2009 v rubrice Kultura « zpět « úvod

Skupina X-tetV sobotu 11. 7. 2009 proběhl v amfiteátru Na Letním v Hlubočkách - Mariánském Údolí již po páté festival Folk Na Letním, který letos opět nabídl pestrou přehlídku folkových kapel.

Akce začala podle plánu v 16.30 vystoupením skupiny Přátelé z Olomouce, kdy už se amfiteátr začal docela slibně naplňovat posluchači.

Skupina DominoJako druhá vystoupila kapela X-tet z Jindřichova Hradce - vokální soubor čtyř zpěvaček pod vedením Štěpána Štrupla. Ukázali, že umí zaujmout folkové publikum svými vybroušenými hlasy na způsob černošských spirituálů.

Po nich se na podium dostal skupina Domino z Olomouce ve složení Aleš Kubis a Blanka a Pavel Mazalovi se stálým hostem - kontrabasistou Vaškem Pajdlou. Můžete je znát již z předchozích ročníků tohoto festivalu i z dalších folkových akcí v našem okolí. Letos zahráli převážně moravské lidové písně ve vlastní úpravě.  První část odpoledne zakončila skupina Marien z Pardubic.

Epy de Mye - Lucka CíchováTříčlennou skupinu Epy de Mye mohou příznivci folku také znát z minulého ročníku nebo třeba i z pořadu České televize Na moll, kde dlouhou dobu dobývali první příčky hitparády. Oficiálně pochází z Týna nad Vltavou, ale jak sami říkají, nenápadně se přesunují do Českých Budějovic. Letos si s sebou přivezli ještě psího pomocníka - fenku Lízu, která s nimi strávila celý koncert na podiu.

Kapela Stráníci z Litvínova získala svůj název od manželů Luboše a Verunky Stráníkových. K nim se v polovině vystoupení přidali Víťa Troníček a Feďa Opočenský z již zmiňovaných Marien. Na druhou polovinu si přizvali ještě Mirka Ošance, který mimochodem celý večer skvěle uváděl, a vytvořili tak uskupení Mirek Ošanec a Stráníci, hrající nejznámější písně od Peter, Paul and Mary - vesměs s českými texty.

Nezmaři - Šárka BenetkováNa závěr zahrála skupina Nezmaři, na kterou už všichni netrpělivě čekali. Byla to skutečná třešinka na dortu. Svým vystoupení dokázali, že se právem řadí mezi legendy českého folku, v repertoiru oprášili i některé starší skladby. Nakonec si nadšení posluchači, stejně jako u předchozích kapel, vyžádali přídavek.

Celou přehlídku sledovalo za poměrně příznivého počasí (i když mohlo být trochu tepleji) 218 spokojených platících diváků, kteří si vychutnali spoustu muziky, kterou pro ně zprostředkoval zvukový mistr Ing. Jiří Elger ze Zlína.

Festival pořádal za přispění obce Hlubočky Aleš Kubis se svými přáteli a podle jeho slov po letošním ročníku uvažuje uspořádat podobnou akci i v příštím roce.

Aleš Kubis, Petr Plíska

Rubrika: Kultura |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.