Farmářské trhy, Slavnost kroje a Bystřická kuličkiáda

Publikováno 07. 05. 2012 v rubrice Přehled akcí « zpět « úvod

Město Velká Bystřice vás srdečně zve v neděli 13. května 2012 od 8 do 12 hodin do Velké Bystřice na Zámecké náměstí na první „Farmářské trhy“. Nakoupíte domácí salámy, klobásky, masné speciality, mléčné výrobky, různé druhy sýrů, nakládané syrečky, čerstvou zeleninu, přísady zeleniny i květin, kvašené bystročické zelí, nové brambory, česnek, bylinky, med a medové výrobky, proutěné koše a živé ryby. To vše budou nabízet čeští i polští prodejci.

Moravské a slezské speciality

Farmářské trhy - ilustrační fotoPřijďte ochutnat tradiční moravské a slezské speciality, maso pečené na kameni, moravskou kyselici ze šlapaného zelí, tradiční hanácké svatební koláčky, frgály, preclíky, utopence a víno z Mikulovských sklepů. Děti mohou v Selském zoo-koutku pohladit a nakrmit ovečky, telátko či krásného kozla. Na náměstí bude možné posedět u dobré kávy, vína nebo se osvěžit točeným pivem.

Slavnosti kroje

V Bystřici na Zámeckém náměstí proběhne souběžně s Farmářskými trhy tradiční folklorní akce Slavnost kroje, která vám ukáže, jak dnes hanácký kroj žije při tanci, zpěvu a muzice. K poslechu zahraje Cimbal classic a zazpívá mužský pěvecký sbor Rovina.

Bystřická kuličkiáda

Bystřická kuličkiádaOd 14.00 hod. si pak v přilehlém Zámeckém parku malí i velcí mohou zahrát tradiční venkovskou hru s hliněnkami v rámci Bystřické kuličkiády a hry a soutěže je budou čekat tamtéž také v dětském koutku Mateřského centra Bublinka.

V neděli 13. května vezměte do Bystřice k zámku celou rodinu. Čerstvé zboží bude k mání již od 8.00 hodin a muzika od půl jedenácté!

Přílohy:

Mohlo by vás také zajímat:

Zdroj: Mikroregion Bystřička

Rubrika: Přehled akcí | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Kalendář akcí a událostí v Hlubočkách:

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.