Evropské srdce

Publikováno 21. 06. 2012 v rubrice Školy a školky « zpět « úvod

Poprvé v letošním roce jsme se v naší škole dozvěděli o soutěži Evropské srdce. Je to vědomostní soutěž z oblasti matematiky, chemie, fyziky, přírodopisu, zeměpisu a dějepisu.

Žáci 9. ročníku ZŠ Hlubočky na soutěži Evropské srdceNa začátku byl nesmělý dotaz směřovaný na žáky 9. ročníku, zda by měli odvahu se mnou do toho jít. Odvahu našli, a tak jsme se přihlásili.

První kolo bylo formou on-line, kde se odpovídalo na 60 otázek ze 6 oblastí, na které měli žáci 60 minut. Netrpělivě jsme očekávali vyhodnocení a po 14 dnech bylo jasno – byli jsme na prvním místě v Olomouckém kraji a postoupili do celostátního kola. A tak jsme se 18. června 2012 vydali do Prahy reprezentovat náš kraj.

Žáci 9. ročníku ZŠ Hlubočky na soutěži Evropské srdceCelkem se zúčastnilo 10 zástupců krajů ve tříčlenných družstvech. Soutěžilo se s nasazením, bojovali jsme, odpovídali na nelehké a záludné otázky, přemýšleli jsme, tipovali jsme. A výsledek? Celkově jsme skončili na hezkém 6. místě.

Každý soutěžící si odnesl cenu podle vlastního výběru a čestné uznání k tomu. A kdo náš kraj a naši školu vlastně reprezentoval? Byli to: Jan Musil, Petr Podolák a Martin Spáčil. Právě jim touto cestou patří poděkování za příkladnou reprezentaci.

Mgr. Libuše Balášová

Rubrika: Školy a školky | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.