Eva a Vašek zaplnili kulturák a důchodci se náramně bavili

Publikováno 05. 11. 2012 v rubrice Kultura « zpět « úvod

Do šesté hodiny zbývá minuta a do kulturáku v Hlubočkách spěchají poslední opozdilci. Prostorný sál je téměř plný. „Mám je moc ráda. Byla jsem se zájezdem u nich. Taky na koncertě v Olomouci,” svěřuje se Karla Braunerová a zdvořile dává najevo, že ji zdržujeme.

V šatně rychle odkládá kabát a míří rovnou do sálu. Ten večer si chce užít. Stejně jako dvě stovky dalších lidí, které dorazily na oblíbenou dvojici – Evu a Vaška Ševčíkovi.

Přišlo na dvě stě padesát lidí

Eva a Vašek„Zbývá posledních pár lístků. Je skoro plno. Přišlo na dvě stě padesát lidí. Jsou v Hlubočkách poprvé a všichni se na ně moc těší. Já? Taky. Mám je ráda,” usmívá se Věra Vláčilová, která v předsálí kontroluje vstupenky. To už pan Vašek přistupuje ke klávesám a ze sálu zní první tóny.

Předsálí se rychle vylidňuje. Za hlasitého potlesku vchází na pódium paní Eva. „Sluší jí to,” hodnotí zpěvačku žena stojící u dveří. Při první písní „o šálku čaje šípkového” ještě někteří pokládají na stoly v baru nakoupené víno, brambůrky a pivo. Jiní už nadšeně pořizují první fotografie.

Když paní Eva spustí „o růžích z Atén”, stoupá na pódium muž v kostkované košili a předává zpěvačce růži. „Až z Atén,” stíhá zavtipkovat hvězda večera a po úvodní sérii se vítá z pódia s návštěvníky v sále.

Známá dvojice má stále své věrné fanoušky

Publikum se při vystoupení náramně baviloOd začátku hlubočského tanečního večera je znát, že mnozí jezdí na produkce Evy a Vaška pravidelně. Když zpěvačka sestupuje na vyleštěný parket a prochází mezi prvními tančícími páry, míří ke stolům se známými tvářemi a srdečně se s lidmi zdraví.

„Známe se roky. Jezdíme na koncerty, jen v jejich hospůdce jsme byli dvanáctkrát,” objasňují hřejivý pozdrav se zpěvačkou manželé, kteří na koncert přijeli z Olomouce.

Pozdrav věrným fanouškům od Evy„Máme je rádi. Na co jiného si dnes chcete zatančit a zazpívat si? Dokonce jsme na jejich dévédéčkách, které se prodávaly v teleshoppingu,” chlubí se.

To už paní Eva avizuje „líbací” písničku, při níž vybízí mužskou část publika, ať na její pokyn políbí libovolnou ženu

„Chlapů tu moc není. Většina ženských. Průměr tipuju tak pětašedesát,” hodnotí paní Hanka z Hluboček, která chvíli debatuje s kamarádkami na kraji parketu. Je jí jednašedesát a opírá se o berle.

„Po třetí štamprli je odhodí a tančí. Počkejte si,” dobírá si kamarádku jedna z nich. „To víte, že jejich hudba uzdravuje?” přidává se třetí. Ženské se očividně výborně baví. „Proto jsme přišly,” potvrzuje paní Hanka.

S občerstvením a organizací pomáhali hlubočtí hasiči

Zaplněný sál kulturního domuV předsálí začíná něco vonět a tanečníci se během pauzy spěchají občerstvit. „To všechno naši hasiči. Jsou moc šikovní. Starají se o organizaci a občerstvení. Nachystali gril a opékají,” nešetří chválou vedoucí kulturáku Anna Klementová. Je ráda, že přišlo tolik lidí. I když vstupenky nebyly levné.

„Doba je všelijaká, lidé se však potřebují trochu pobavit. A dnešní večer si opravdu užívají,” rozhlíží se spokojeně kolem sebe.

VašekHlubočtí a přespolní potvrzují, že značka Eva a Vašek, ze kterých mají mladí legraci a neznalým může vystoupení přijít spíše jako recese, k smíchu není. Dvojice proslavená hitem Bílá orchidej je pro ně pojmem a hlavně, pořád umí vyprodat sály.

„Mám špatný kloub, ale na jejich koncert zajdu. Už podruhé. Mám je ráda,” mluví z duše jistě většiny přítomných seniorů dvaaosmdesátiletá obyvatelka Hluboček.

Autor: Daniela Tauberová, zdroj: Olomoucký Deník

Video: Eva a Vašek v Hlubočkách


Autor: Jaroslav Polcer

Fotogalerie k článku:


Autor: Petr Plíska

Rubrika: Kultura |  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.