Dráhy slibují na trať do Opavy nové vlaky za miliardu. Pokud vyhrají tendr

Publikováno 12. 07. 2012 v rubrice Informace z okolí « zpět « úvod

Hlučné a houpavé RegioNovy, občas špinavý červený motorák. To je realita na trati Olomouc–Opava. V budoucnu by se to mohlo změnit. Na trať si totiž dělá zálusk hned několik zájemců. České dráhy proto slibují: pokud vyhrajeme tendr, koupíme jedenáct krásných nových vlaků. S klimatizací, zásuvkami i první třídou.

Vlaková souprava RegioNova v HlubočkáchJedenáct nových morových souprav by chtěly České dráhy nakoupit pro trať Olomouc–Krnov–Opava. „Parametry vozidel jsou stanoveny v souladu s požadavky ministerstva dopravy na vozidla pro tuto soutěženou trať. Soupravy mají být nízkopodlažní, vybavené klimatizací, oddíly první třídy, elektrickými zásuvkami pro napájení drobné elektroniky, audiovizuálním informačním systémem a dalšími moderními prvky,” přiblížil mluvčí drah Petr Štáhlavský a dodal, že šest souprav by mělo mít kapacitu zhruba sto osmdesát míst a pět kapacitu kolem sto dvaceti míst.

Předpokládaná hodnota zakázky je více než miliarda korun. „Vozidla mají být dodána před zahájením provozu podle soutěže, tedy do podzimu 2014,” uvedl Štáhlavský. Má to však háček. Aby mohly dráhy na této trati jezdit v letech 2014 až 2029, musí vyhrát tendr. „Kontrakt s vítězem soutěže na dodávku vlaků bude uzavřen pouze v případě, že České dráhy uspějí ve výběrovém řízení,” potvrdil Štáhlavský. A zájem má podle předběžných informací devět uchazečů, mezi jinými i Leo Express, RegioJet či olomoucká společnost Olomoucká dopravní. Všichni také slibují vlaky, které výrazně zvýší komfort cestování. Kdo se ale nakonec skutečně přihlásí, bude jasné až v říjnu, kdy je termín pro podání nabídek.

(jap), zdroj: Olomouc.cz

Rubrika: Informace z okolí | Téma:  
Možnosti sdílení: Více |

Komentáře k článku (0)

Zanechte komentář

Jméno - vyžadováno

E-mail (nebude zveřejněn) - vyžadováno


Přečtěte si nejprve pravidla pro fungování webu www.hlubocky.eu
Vulgarity, urážky, nadávky, spam apod. budou automaticky nebo následně smazány.